Trwa ładowanie...

Waloryzacja emerytur. Ile może wynieść świadczenie w 2021 roku?

Wykaz prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów wskazuje, że rząd przygotowuje rozporządzenie, określające wskaźnik przyszłorocznej waloryzacji na minimalnym, ustawowym poziomie, który wyniesie 3,84 proc. Co to oznacza w praktyce?

Waloryzacja emerytur. Ile może wynieść świadczenie w 2021 roku?Źródło: money.pl
d4fvo4v
d4fvo4v

Waloryzacja emerytur. Ile może wynieść świadczenie w 2021 roku?

Waloryzacja emerytur wiąże się z rozporządzenie ustalającym wysokość jego wskaźnik w 2021 r. Wskaźnik waloryzacji emerytur i rent to nic innego jak średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w poprzednim roku kalendarzowym (czyli inflacja) zwiększony o co najmniej 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku kalendarzowym.

243 mld zł przybyło ubezpieczonym w ZUS. "Kwestia księgowości"

Samo przyjęcie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2021 r. planowane jest na trzeci kwartał 2020 roku.

d4fvo4v

Waloryzacja emerytur. Ile może wynieść świadczenie w 2021 roku?

Prognozy przewidują, że waloryzacja emerytur i rent w 2021 r. wyniesie 103,84 proc. Jak się okazuje, koszt waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych i innych świadczeń z systemu powszechnego, rolniczego i mundurowego, przy wskaźniku 103,84 proc. oszacowano na ok. 9,6 mld zł - podaje rząd.

"Strona rządowa zaproponowała pozostawienie wskaźnika waloryzacji emerytur i rent na minimalnym ustawowym poziomie - 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2020 roku" - czytamy w uzasadnieniu rozporządzenia Rady Ministrów.

d4fvo4v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fvo4v