Trwa ładowanie...

Warszawa: Budowa Trasy Świętokrzyskiej zmieni komunikację

Dziś rozpoczyna się budowa Trasy Świętokrzyskiej i tuneli, które wchodzą w jej skład. Dla mieszkańców Warszawy oznacza to duże zmiany komunikacyjne. Zmienią się trasy kursowania wszystkich pociągów.

Warszawa: Budowa Trasy Świętokrzyskiej zmieni komunikacjęFot: Jacek Bereźnicki
d1ti4r3
d1ti4r3

Jak mówi Tomasz Kunert ze stołecznego ratusza, dotyczy to wszystkich przewoźników, czyli zarówno Szybkiej Kolei Miejskiej, jak i PKP Intercity, czy Kolei Mazowieckich. Część pociągów nie dojedzie na Dworzec Centralny. Swój bieg zakończy na stacji Warszawa Gdańska. Inne pociągi będą miały skróconą trasę i zakończą kursy odpowiednio na stacji Warszawa Zachodnia lub Warszawa Wschodnia.

Utrudnienia potrwają do 11 czerwca. W tym czasie pod linią kolejową wybudowany zostanie tunel drogowy Trasy Świętokrzyskiej. Trasa przekracza w trzech miejscach tory biegnące do Dworca Wschodniego, będą tu tunele. Tomasz Kunert apeluje do osób korzystających z pociągów o sprawdzanie rozkładów jazdy. Przewoźnicy zapowiedzieli wzajemne honorowanie biletów na trasach objazdowych.

Długość budowanego obecnie odcinka Trasy Świętokrzyskiej przekracza kilometr. Inwestycja będzie kosztować 76 milionów złotych.

d1ti4r3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ti4r3