Trwa ładowanie...

Warszawa: Budowa Trasy Świętokrzyskiej zmieni komunikację

Dziś rozpoczyna się budowa Trasy Świętokrzyskiej i tuneli, które wchodzą w jej skład. Dla mieszkańców Warszawy oznacza to duże zmiany komunikacyjne. Zmienią się trasy kursowania wszystkich pociągów.
Share
Warszawa: Budowa Trasy Świętokrzyskiej zmieni komunikację
Fot: Jacek Bereźnicki
d33rg33

Jak mówi Tomasz Kunert ze stołecznego ratusza, dotyczy to wszystkich przewoźników, czyli zarówno Szybkiej Kolei Miejskiej, jak i PKP Intercity, czy Kolei Mazowieckich. Część pociągów nie dojedzie na Dworzec Centralny. Swój bieg zakończy na stacji Warszawa Gdańska. Inne pociągi będą miały skróconą trasę i zakończą kursy odpowiednio na stacji Warszawa Zachodnia lub Warszawa Wschodnia.

Utrudnienia potrwają do 11 czerwca. W tym czasie pod linią kolejową wybudowany zostanie tunel drogowy Trasy Świętokrzyskiej. Trasa przekracza w trzech miejscach tory biegnące do Dworca Wschodniego, będą tu tunele. Tomasz Kunert apeluje do osób korzystających z pociągów o sprawdzanie rozkładów jazdy. Przewoźnicy zapowiedzieli wzajemne honorowanie biletów na trasach objazdowych.

Długość budowanego obecnie odcinka Trasy Świętokrzyskiej przekracza kilometr. Inwestycja będzie kosztować 76 milionów złotych.

d33rg33

Podziel się opinią

Share
d33rg33
d33rg33