Trwa ładowanie...
d2ak444

Wartość BIZ w 2012 r. zbliżona do tegorocznej, tj. ok. 10 mld euro - PAIiIZ

28.11. Warszawa (PAP) - Napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski w przyszłym roku może być zbliżony do tegorocznego, czyli ok. 10 mld euro - powiedziała Iwona...

Share
d2ak444

28.11. Warszawa (PAP) - Napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski w przyszłym roku może być zbliżony do tegorocznego, czyli ok. 10 mld euro - powiedziała Iwona Chojnowska-Haponik, dyrektor departamentu inwestycji zagranicznych w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

"Rok 2012 w kontekście napływu inwestycji do Polski może być podobny do tego roku, czyli wartość BIZ będzie zbliżona do 10 mld euro. Wobec ryzyka drugiej fali kryzysu gospodarczego, firmy na pewno będą szukać oszczędności, decyzje inwestycyjne będą dłużej przemyśliwane. Myślę, że to przełoży się na wzrost udziału inwestycji typu brownfield" - powiedziała w poniedziałek dziennikarzom Chojnowska-Haponik.

Dodała, że już na koniec listopada br. wartość inwestycji zagranicznych, które w tym roku napłynęły do Polski może przekroczyć barierę 10 mld euro.

"Ostatnie pewne dane jakie mamy są na koniec września i wynika z nich, że napływ BIZ do Polski wyniósł 6,7 mld euro, znacznie więcej niż w analogicznym okresie 2010 r. Październik i listopad to miesiące kiedy zamyka się najwięcej inwestycji, więc już teraz powinno być 9-10 mld euro z BIZ" - powiedziała. (PAP)

nik/ ana/

d2ak444

Podziel się opinią

Share
d2ak444
d2ak444