Trwa ładowanie...
d72gjya

Wartość projektu petrochemicznego Lotosu i Grupy Azoty szacowana na ok. 12 mld zł

03.12. Warszawa (PAP) - Wartość inwestycji w projekt petrochemiczny, który mogą zrealizować Lotos z Grupą Azoty szacowana jest na ok. 12 mld zł - poinformowały spółki w komunikacie...

d72gjya
d72gjya

03.12. Warszawa (PAP) - Wartość inwestycji w projekt petrochemiczny, który mogą zrealizować Lotos z Grupą Azoty szacowana jest na ok. 12 mld zł - poinformowały spółki w komunikacie prasowym.

We wtorek Lotos i Azoty podpiszą porozumienie w sprawie powołania spółki celowej i wykonania pełnego studium wykonalności inwestycji.

Obie firmy podpiszą też wstępne porozumienie z Polskimi Inwestycjami Rozwojowymi, jako potencjalnym inwestorem finansowym w tym przedsięwzięciu.

"Projekt Lotosu i Grupy Azoty mieści się w obszarze zainteresowań PIR. Na tym etapie projekt oceniamy, jako bardzo interesujący" - poinformował, cytowany w komunikacie, Mariusz Grendowicz, prezes PIR

"Jeśli wyniki przeprowadzonych analiz w fazie studium wykonalności będą pozytywne (...) PIR podejmie szczegółowe rozmowy z Lotosem i Grupą Azoty dotyczące warunków przyszłej transakcji. PIR może zaangażować się w projekt do wysokości 750 mln zł" - dodał.

Gdyby decyzja o inwestycji była pozytywna, budowa kompleksu nastąpiłaby w latach 2016-18, a jego uruchomienie w 2019 r. (PAP)

morb/ jow/ asa/

d72gjya
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d72gjya