Trwa ładowanie...
djmd3v3
23-09-2016 15:03

Waterland: Kredyt Inkaso zostanie na GPW, ma zwiększać obecność za granica

Warszawa, 23.09.2016 (ISBnews) - Fundusz Waterland Private Equity Investments - większościowy akcjonariusz Kredyt Inkaso - chce, żeby spółka pozostała na GPW i rozwijała się szybciej niż dotychczas, m.in. zwiększając obecność za granicą, poinformował menedżer inwestycyjny funduszu Tomasz Karpiński. Jest otwarty na rozmowy ze spółką Best - mniejszościowym akcjonariuszem Kredyt Inkaso.

Share
djmd3v3

"Kredyt Inkaso działa na różnych rynkach i będziemy szczególną uwagę poświęcać najbardziej rentownym z nich. Zakładamy organiczny rozwój poprzez kupowanie portfeli z naciskiem na zagranicę, jak również komplementarne przejęcia na wybranych rynkach. Chcemy, żeby Kredyt Inkaso zostało na GPW. Jest to istotny element, również dla obligatariuszy spółki" - powiedział Karpiński podczas spotkania z dziennikarzami.

Szef warszawskiego biura Waterland Maciej Szymański wskazał, że fundusz jako akcjonariusz Kredyt Inkaso celuje w szybszy rozwój spółki niż dotychczas. "Wszystkie narzędzia do rozwoju Kredyt Inkaso są w naszych rękach. Obecność na giełdzie pomaga chociażby w finansowaniu działalności" - powiedział Szymański.

Według słów przedstawicieli Waterland, Kredyt Inkaso będzie teraz bardziej skupiać na inwestowaniu na swój rachunek, ze wsparciem funduszu. Jednak nie wykluczają oni takich przedsięwzięć, jak chociażby wcześniejsza współpraca z Altus TFI.

Szymański podkreślił, że przesłanki, jakimi kierował się fundusz przy inwestycji w Kredyt Inkaso to m.in. fakt, że jest to firma z długą historią, działająca na kilku rynkach, przez co udowodniła, że potrafi rozwijać się również za granicą. Ponadto byli udziałowcy finansowi, którzy chcieli wyjść ze spółki, co tworzyło możliwość przejęcia kontroli.

djmd3v3

Jak wskazali przedstawiciele Waterland, są otwarci na rozmowy ze spółką Best - mniejszościowym akcjonariuszem Kredyt Inkaso.

"Chcemy zająć się obecnie Kredyt Inkaso i poświęcić najbliższe tygodnie na pracę z zarządem. Jesteśmy w kontakcie z Best i przyszła formuła jest kwestią otwartą" - powiedział Szymański.

Według jego słów, nie można wykluczyć żadnego scenariusza, w tym m.in. potencjalnej konsolidacji lub pozostania Best w akcjonariacie Kredyt Inkaso.

"Jesteśmy też zainteresowani zwiększeniem udziału w Kredyt Inkaso, ale jest to kwestia ceny" - stwierdził przedstawiciel Waterland PE.

djmd3v3

Na początku września WPEF VI Holding V B.V. - należący do Waterland Private Equity Investments B.V. - skupił w wezwaniu na akcje Kredyt Inkaso 7 911 380 walorów, stanowiących ok. 61,16% kapitału spółki.

Zakup akcji Kredyt Inkaso będzie pierwszą platformą inwestycyjną funduszu w Polsce i największą inwestycją w tym regionie Europy.

Kredyt Inkaso od lat należy do czołówki firm zarządzających wierzytelnościami. Jako pierwsza w Polsce zaczęła inwestować w pakiety wierzytelności w 2001 r. Grupa Kapitałowa Kredyt Inkaso rozwija działalność również w Rosji, Rumunii i Bułgarii. Od 2007 r. spółka notowana jest na GPW.

Waterland to niezależny fundusz private equity zarządzający inwestycjami o wartości ponad 4 mld euro.

(ISBnews)

djmd3v3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djmd3v3
djmd3v3