Trwa ładowanie...
d72oqh4
d72oqh4

WB Electronics wprowadzi obligacje warte 80 mln zł na Catalyst w kilka tygodni

Warszawa, 13.03.2015 (ISBnews) - WB Electronics szykuje się do wprowadzenia swoich obligacji o wartości 80 mln zł na rynek Catalyst w ciągu najbliższych tygodni, poinformował prezes Piotr Wojciechowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d72oqh4

"Rozpoczęliśmy w ubiegłym roku sondaż rynków finansowych poprzez emisję obligacji o wartości 80 mln zł. Papiery objęły głównie instytucje finansowe. W ciągu najbliższych kilku tygodni powinny zostać wprowadzone na Catalyst" - powiedział Wojciechowski podczas spotkania z dziennikarzami.

Celem emisji było objęcie akcji Radmoru oraz zasilenie kapitału obrotowego.

Według jego słów, dążeniem WB Electronics jest dalsze pozyskiwanie kapitału z rynku. Plan wejścia na giełdę nie ma jednak określonych dat. Zarząd spółki podkreślił, że WB Electronics jest dużym podmiotem i wprowadza standardy zgodne ze statusem giełdowym.

d72oqh4

"Planujemy rozwój spółki. Obecnie mamy kapitał, ale w przyszłości wszystko zależy od nowych rynków, produktów lub ewentualnych akwizycji" - stwierdził prezes WB Electronics.

Jak podano, WB Electronics miało 280 mln skonsolidowanych przychodów i 45 mln zł netto z efektem pełnego przejęcia Radmor.

Sprzedaż zagraniczna odpowiada za 53% przychodów. Zarząd WB Electronics podkreśla, że realizuje i rozwija sprzedaż gotowych produktów wysokich technologii na wszystkich kontynentach.

Radmor miał z kolei 11 mln zł zysku netto w 2014 roku.

WB Electronics to prywatna spółka z Ożarowa Mazowieckiego, działająca w obszarach zastosowań elektroniki i informatyki w technice wojskowej.

(ISBnews)

d72oqh4

Podziel się opinią

Share
d72oqh4
d72oqh4