ycipk-4f5z3j

Wciąż bez zniżek na leki dla wielodzietnych rodzin. Karta Dużej Rodziny nie wejdzie do aptek

Zapis umożliwiający aptekom udział w programie rządowym Karta Dużej Rodziny zniknął z projektu nowelizacji Prawa farmaceutycznego. Organizacje pracodawcze apelują o powrót do prac nad tym rozwiązaniem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Karta Dużej Rodziny nie wejdzie do aptek
Karta Dużej Rodziny nie wejdzie do aptek (East News)
ycipk-4f5z3j

Wszystko rozbija się o zakaz reklamy aptek i punktów aptecznych. Ewentualne uczestnictwo w rządowym programie Karatu Dużej Rodziny również uznawane jest za niedopuszczalną reklamę – informuje portalspozywczy.pl.

Zobacz także: Karta Dużej Rodziny poszerzona. Zniżki również dla rodziców, którzy odchowali dzieci

Jak przekonuje Portal Spożywczy, w praktyce sądowo-administracyjnej przyjęto, że każda informacja czy wyróżnienie się apteki traktowane może być jako naruszenie zakazu reklamy.

ycipk-4f5z3j

Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET, według informacji portalu, od lat miał sygnalizować resortowi zdrowia i rodziny gotowość uczestniczenia aptek w programie Karta Dużej Rodziny, wskazując na przepis blokujący taką możliwość.

Sprawdź:Pekao S.A. z Kartą Dużej Rodziny. Jakie zniżki bank przygotował dla swoich klientów?

W projekcie nowelizacji Prawa farmaceutycznego w końcu jednak zawarty został zapis, który mógłby umożliwić aptekom oferować zniżki na leki dla rodzin wielodzietnych w ramach rządowego programu.

ycipk-4f5z3j

Zobacz: Rewolucja w Karcie Dużej Rodziny. Wiek dzieci nie będzie już miał znaczenia

Jednak w ramach prac nad projektem ostatecznie zniknął zapis i pod obrady rządu trafił dokument bez takiej możliwości. Jak pisze portal, organizacje pracodawcze apelują o powrót do prac umożliwiających udział aptek w programie i nieuleganie presji korporacji aptekarskiej.


Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4f5z3j

ycipk-4f5z3j
ycipk-4f5z3j