WP

Wciąż bez zniżek na leki dla wielodzietnych rodzin. Karta Dużej Rodziny nie wejdzie do aptek

Zapis umożliwiający aptekom udział w programie rządowym Karta Dużej Rodziny zniknął z projektu nowelizacji Prawa farmaceutycznego. Organizacje pracodawcze apelują o powrót do prac nad tym rozwiązaniem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Karta Dużej Rodziny nie wejdzie do aptek
Karta Dużej Rodziny nie wejdzie do aptek (East News)
WP

Wszystko rozbija się o zakaz reklamy aptek i punktów aptecznych. Ewentualne uczestnictwo w rządowym programie Karatu Dużej Rodziny również uznawane jest za niedopuszczalną reklamę – informuje portalspozywczy.pl.

Zobacz także: Karta Dużej Rodziny poszerzona. Zniżki również dla rodziców, którzy odchowali dzieci

Jak przekonuje Portal Spożywczy, w praktyce sądowo-administracyjnej przyjęto, że każda informacja czy wyróżnienie się apteki traktowane może być jako naruszenie zakazu reklamy.

WP

Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET, według informacji portalu, od lat miał sygnalizować resortowi zdrowia i rodziny gotowość uczestniczenia aptek w programie Karta Dużej Rodziny, wskazując na przepis blokujący taką możliwość.

Sprawdź:Pekao S.A. z Kartą Dużej Rodziny. Jakie zniżki bank przygotował dla swoich klientów?

W projekcie nowelizacji Prawa farmaceutycznego w końcu jednak zawarty został zapis, który mógłby umożliwić aptekom oferować zniżki na leki dla rodzin wielodzietnych w ramach rządowego programu.

WP

Zobacz: Rewolucja w Karcie Dużej Rodziny. Wiek dzieci nie będzie już miał znaczenia

Jednak w ramach prac nad projektem ostatecznie zniknął zapis i pod obrady rządu trafił dokument bez takiej możliwości. Jak pisze portal, organizacje pracodawcze apelują o powrót do prac umożliwiających udział aptek w programie i nieuleganie presji korporacji aptekarskiej.


Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP