Trwa ładowanie...
d4km808

We IX wskaźnik koniunktury w przemyśle wzrósł o 3 pkt. mdm - IRG SGH

06.10. Warszawa (PAP) - Wskaźnik koniunktury w przemyśle we wrześniu wzrósł w stosunku do sierpnia br. o trzy punkty - wynika z komunikatu Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH....

d4km808
d4km808

06.10. Warszawa (PAP) - Wskaźnik koniunktury w przemyśle we wrześniu wzrósł w stosunku do sierpnia br. o trzy punkty - wynika z komunikatu Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH. Analitycy IRG SGH spodziewają się, że w nadchodzących miesiącach nastąpi nieznaczne pogorszenie koniunktury.

"We wrześniu, zgodnie z oczekiwaniami, koniunktura w przemyśle przetwórczym poprawiła się. Wartości sald poziomu produkcji i portfela zamówień zbliżają się do poziomu sprzed kryzysu finansowego. Wskaźnik koniunktury w tym miesiącu zwiększył swoją wartość w stosunku do sierpnia br. o trzy punkty. W skali roku wzrost wartości wskaźnika przekraczał 16 punktów" - napisano w komunikacie.

"Poprawę koniunktury odnotowano w obu sektorach własnościowych. W sektorze publicznym zmiana wartości wskaźnika była większa. Odnotowano znaczny wzrost produkcji oraz portfela zamówień. Rosną także, chociaż nieco wolniej, zamówienia eksportowe. Poprawiają się także nastroje przedsiębiorców" - dodano.

"W nadchodzących miesiącach oczekiwane jest niewielkie pogorszenie koniunktury, spowodowane przez negatywne oddziaływanie czynników sezonowych. Oddziaływanie czynników cyklicznych powinno być w dalszym ciągu pozytywne. Utrzymuje się zróżnicowanie koniunktury w przekroju regionalnym i branżowym oraz w zależności od wielkości przedsiębiorstwa. Najtrudniejsza jest sytuacja przedsiębiorstw najmniejszych, zatrudniających do 50 pracowników" - napisano w komunikacie. (PAP)

fdu/ ana/

d4km808
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4km808