Trwa ładowanie...
d1pjaox

We wrześniu do TFI napłynęło 405 mln zł nowych środków - Analizy Online

19.10. Warszawa (PAP) - Sprzedaż netto w TFI wyniosła we wrześniu 405 mln zł, większość środków płynęła do funduszy pieniężnych i gotówkowych oraz dłużnych - wynika z raportu...

Share
d1pjaox

19.10. Warszawa (PAP) - Sprzedaż netto w TFI wyniosła we wrześniu 405 mln zł, większość środków płynęła do funduszy pieniężnych i gotówkowych oraz dłużnych - wynika z raportu Analiz Online i Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

"W ciągu trzech kwartałów tego roku fundusze inwestycyjne pozyskały już 7,2 mld zł nowego kapitału. To niemal 3 razy więcej niż w całym 2009 roku, kiedy to saldo wpłat i wypłat wyniosło plus 2,5 mld zł. Jednak na tle pierwszych miesięcy br., kiedy do funduszy trafiało ponad 1 mld zł, od maja miesięczne bilanse sprzedaży zamykają się mniejszymi kwotami" - napisano.

"Wrzesień wpisał się w tę tendencję, bowiem nadwyżka wpłat nad wypłatami, z uwzględnieniem środków zaangażowanych w konwersję jednostek uczestnictwa, wyniosła 404,99 mln zł. Na nieco słabszy wynik od sierpniowego (o 15 proc.), wpłynęły nieco wyższe wypłaty sięgające we wrześniu 6,0 mld zł. Poziom wpłat był natomiast niemal identyczny i zamknął się kwotą 6,41 mld zł" - dodano.

d1pjaox

We wrześniu, podobnie jak w sierpniu, nowe środki płynęły do funduszy pieniężnych i gotówkowych oraz dłużnych. Kurczyły się natomiast aktywa funduszy akcyjnych i mieszanych.

"Wrzesień był drugim z rzędu miesiącem charakteryzującym się istotnym odpływem środków z funduszy akcyjnych. Tym razem bilans sprzedaży zamknął się kwotą minus 252,1 mln zł, co oznacza, iż był to najgorszy miesiąc dla tego segmentu od października 2008 roku. Tradycyjnie fundusze te notują wysoką aktywność klientów przekraczającą we wrześniu 2 mld zł zarówno po stronie wpłat, jak i wypłat" - napisano.

"Również fundusze mieszane nie mogą zaliczyć minionego miesiąca do udanych, bowiem kolejne 137,7 mln zł odpływu netto zwiększyło poziom tegorocznej sprzedaży do minus 669,1 mln zł" - dodano. (PAP)

jru/ jtt/

d1pjaox

Podziel się opinią

Share
d1pjaox
d1pjaox