Trwa ładowanie...
d5cylu8
d5cylu8

Wedbush Europe i WDM Capital USA chcą sprowadzać do Polski wysokie technologie

Warszawa, 22.05.2015 (ISBnews) - Wedbush Europe i WDM Capital USA chcą sprowadzać do Polski wysokie technologie ze Stanów Zjednoczonych tak, aby z czasem stawały się one częścią polskiego kapitału intelektualnego i były dystrybuowane wręcz jako 'made in Poland', poinformował wiceprezes Wedbush Europe Andrew Filipek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d5cylu8

"Chcemy zapraszać firmy z potencjałem, które będą sprowadzały do Polski wysokie technologie i następnie je tutaj rozwijały tak, że z czasem będą one stawały się częścią polskiego kapitału intelektualnego i były dystrybuowane wręcz jako 'made in Poland'. Naszym celem jest stworzenie w Polsce europejskiego centrum badań naukowych i rozwoju biznesu dla firm technologicznych z Ameryki Północnej. Dlatego interesują nas również kontakty z polskimi naukowcami, którzy byliby zainteresowani uczestnictwem w tym projekcie" - powiedział Filipek, cytowany w komunikacie dotyczącym "3rd Global Life Sciences Conference in Warsaw", które odbędzie się 11 czerwca.

Ponad 100 czołowych inwestorów instytucjonalnych w regionie z branży life science, zarządzających funduszami oraz analityków zgromadzi się na GPW w celu omówienia i oceny nowych możliwości inwestycyjnych wśród spółek sektora life sciences i zapozna się z firmami z tej branży już notowanymi na rynkach GPW, jak również firmami z Europy i USA rozważającymi pozyskanie kapitału za pośrednictwem warszawskiego rynku.

"Global Life Sciences Conference in Warsaw jest jedną z największych tego typu konferencji w tej części Europy. W poprzednich dwóch edycjach uczestniczyło w nich blisko 1,5 tys. osób - będąc fizycznie w Sali Notowań GPW w Warszawie lub śledząc transmisje na żywo w Internecie. W tym roku również dostępne będzie tłumaczenie symultaniczne na język polski" - powiedział CEO WDM Capital USA Wojciech Gudaszewski, cytowany w komunikacie

d5cylu8

Na konferencji zaprezentuje się kilkanaście spółek z Ameryki Północnej i Europy. Będą to m.in: Milestone Medical, Wand Dental, Perma-Fix Medical, Orgenesis, Oncolytics Biotech, iCo Therapeutics, Advanced Ocular Sciences, MSI Bioscience, Selvita, Braster, Cormay.

Organizatorami konferencji są: Dom Maklerski WDM, Filipex Enterprises oraz Wedbush Europe. Partnerami wydarzenia są m.in.: Wedbush, Crescendo Communications oraz SeeThruEquity. Agencja ISBnews jest partnerem medialnym.

(ISBnews)

d5cylu8

Podziel się opinią

Share

d5cylu8

d5cylu8