Trwa ładowanie...
d1o11t3

Wejście do EMU korzystne, główną przeszkodą Konstytucja - Zielińska-Głębocka z RPP

22.04. Warszawa (PAP) - Przyjęcie euro byłoby korzystne zarówno z ekonomicznego, jak i politycznego punktu widzenia, jednak bez zmiany zapisów polskiej Konstytucji nie można mówić...

d1o11t3
d1o11t3

22.04. Warszawa (PAP) - Przyjęcie euro byłoby korzystne zarówno z ekonomicznego, jak i politycznego punktu widzenia, jednak bez zmiany zapisów polskiej Konstytucji nie można mówić o przyjęciu wspólnej waluty - ocenia Anna Zielińska-Głębocka z Rady Polityki Pieniężnej.

"Z ekonomicznego punktu widzenia (przyjęcie euro - PAP) byłby to czynnik korzystny, podobnie z politycznego. Musimy pamiętać, że w tej chwili nie ma szans na zmianę konstytucji, a to warunek sine qua non, by mówić o przyjęciu euro. (...) Nie wiem, czy w najbliższych latach uda się pokonać te problemy głosowania w parlamencie" - powiedziała.

"Zgadzam się, że wejście do klubu decydentów byłoby bardzo korzystne, również z geopolitycznego punktu widzenia" - dodała.

Zgodnie z Art. 235 ust. 4 Konstytucji, ustawę o zmianie Konstytucji uchwala Sejm większością co najmniej 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz Senat bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.(PAP)

fdu/ ana/

d1o11t3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o11t3