Trwa ładowanie...
d437mc8

Wiceminister zamówił paczki w internecie. Teraz ostrzega firmy, w których kupował

Firmy, które sprzedają produkty w internecie i nie załączają do nich paragonów, lepiej niech przygotują się na konsekwencje. Ich paczki mogły trafić do Pawła Gruzy, podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Gruza opisał na Twitterze swoje doświadczenia z kupowaniem w internecie
Paweł Gruza opisał na Twitterze swoje doświadczenia z kupowaniem w internecie (Wikimedia Commons/Twitter, Fot: collage)
d437mc8

Sklepy internetowe mają obowiązek załączania w przesyłkach do klientów paragonów lub faktur VAT za zakupione towary. Nie zawsze jednak to robią. Paweł Gruza, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, na 5 otrzymanych paczek tylko w jednej znalazł paragon. Teraz na Twitterze ostrzega nieuczciwe firmy.

"Zamówiłem w sklepach internetowych i na portalach kilkanaście przedmiotów. Przyszło na razie 5. Tylko jeden z paragonem fiskalnym. Taka "optymalizacja" ma krótkie nogi i będzie potem płacz. Nowe instrumenty pozwalają to precyzyjnie ustalić, także wstecz" - napisał wiceminister.

Walka z osobami wyłudzającymi VAT to jeden z priorytetów rządu PiS. Teraz, gdy premierem został minister finansów Mateusz Morawiecki, można spodziewać się, że służby jeszcze mocniej wezmą się za likwidację szarej strefy.

d437mc8

Zobacz także: Paczkomaty pękają w szwach. Ludzie stoją w kolejkach po kilka godzin

Spektakularnym przykładem działań służb są ostatnie kontrole w gigantycznym centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Naloty na handlujących rozpoczęły się wraz z początkiem grudnia. Tylko do 6 grudnia zarekwirowano setki tysięcy podrobionych artykułów o wartości ok. 60 mln zł w ponad 200 samochodach dostawczych.

d437mc8

Podziel się opinią

Share

d437mc8

d437mc8