Trwa ładowanie...

Wicepremier Henryk Kowalczyk pokazał zdjęcie chleba za 1,79 zł. Dostał je od syna

Wicepremier Henryk Kowalczyk postanowił podzielić się zdjęciem, jakie dostał od swojego syna. W trakcie rozmowy z Robertem Mazurkiem w RMF FM polityk pokazał zdjęcie… chleba za 1,79 zł. Odniósł się tym samym do własnej wypowiedzi sprzed miesiąca, że są piekarnie, w których można kupić bochenek poniżej 3 zł.

Henryk Kowalczyk pokazał zdjęcie chleba za 1,79 zł Henryk Kowalczyk pokazał zdjęcie chleba za 1,79 zł Źródło: EASTNEWS, fot: Beata Zawadzka
d471hye
d471hye

W listopadzie wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk powiedział w Radiu zet, że kupuje chleb poniżej trzech złotych. Teraz polityk, w trakcie rozmowy z Robertem Mazurkiem w RMF FM, na potwierdzenie swojej tezy na temat cen chleba, postanowił pokazać zdjęcie przesłany mu przez syna.

Zdjęcie chleba za 1,79 zł

- W poprzedniej rozmowie, ja twierdziłem, że zależy która piekarnia, ale w niektórych można kupić chleb poniżej trzech złotych. Mało tego, ja mam zdjęcie, które przysłał mi syn, gdzie pół kilograma chleba kosztuje 1,79 zł – powiedział Kowalczyk w rozmowie w radiu RMF FM.

Sposób na Polski Ład? Specjalista wyjaśnia. „Widzimy światełko w tunelu”

d471hye

Zerowy VAT na żywność w UE nie od razu

Polityk odniósł się też do obniżenia podatku VAT na produkty spożywcze. UE chce wprowadzić takie rozwiązanie, ale nie od razu, a polski rząd chciałby takiej obniżki już teraz.

Niestety bez zgody UE nie ma takiej możliwości. Kowalczyk powiedział, że choć jak na razie podstawowa stawka podatku VAT nie została obniżona, to jednak "obniżone zostały pewne segmenty, w niektórych segmentach do ośmiu procent".

- Inflacja jest bolesna, podwyżki są bolesne, dlatego rząd wprowadza tarczę antyinflacyjną – powiedział w RMF FM Kowalczyk.

Tarcza antyinflacyjna ma zamortyzować podwyżki cen

Tarcza antyinflacyjna składa się z: obniżki cen paliw silnikowych — akcyza na poziomie minimum unijnego oraz 0 proc. podatku od sprzedaży detalicznej paliw; obniżki cen gazu (styczeń-marzec) - niższy VAT (8 proc. zamiast 23 proc.); zero proc. akcyzy na energię elektryczną dla gospodarstw domowych; obniżki cen energii elektrycznej (styczeń-marzec) - niższy VAT (5 proc. zamiast 23 proc.); obniżenia kosztów energii elektrycznej i podstawowych produktów spożywczych poprzez dodatek "tarczowy" (od 400 zł do 1150 zł na rok, w zależności od dochodu gospodarstwa domowego).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d471hye
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d471hye