Trwa ładowanie...
lody

Wielkie koncerny łączą siły. Celem jest wyprodukowanie nowych lodów

Firmy Unilever oraz Ferrero nawiązały współpracę, która ucieszy wielu miłośników słodyczy. Jej efektem mają być lody marki Kinder, które w przyszłym roku trafią do europejskich sklepów.

Share
Wielkie koncerny łączą siły. Celem jest wyprodukowanie nowych lodów
Źródło: flickr.com, Fot: Comrade King /Flickr, licencja CC BY SA 3.0
d413h7z

Słodycze pod marką Kinder, z kultowymi jajkami niespodziankami na czele, dostępne są na europejskim rynku od wielu lat. Przez ten czas zdobyły mnóstwo sympatyków. Teraz właściciel Kindera - koncern Ferrero - chce pójść o krok dalej. Podniebienia Europejczyków mają podbić lody sprzedawane pod popularną marką.

W tym celu Ferrero weszło we współpracę z innym koncernem - Unilever. Ten w swoim portfolio ma m.in. markę lodów Magnum, które dostępne są także w Polsce.

Zobacz także: Niesamowite lody

Lody Kinder mają trafić do sprzedaży w przyszłym roku. W pierwszej kolejności do sklepów w Niemczech, a także Austrii, Szwajcarii i Francji. Przedstawiciele Ferrero zapewniają że lody będą produkowane zgodnie z najwyższymi standardami jakościowymi i będą zawierać wszystkie składniki, które odróżniają produkty Kindera od pozostałych producentów wyrobów czekoladowych.

Firma podkreśla również, że lody to kontynuacja ostatnich działań formy, która próbuje najpopularniejsze produkty firmy prezentować w nowych formatach. Niedawno na rynek trafiły m.in. Nutella & Go! oraz Nutella B-Ready, których podstawą jest popularny krem czekoladowy.

d413h7z

Podziel się opinią

Share
d413h7z
d413h7z