Trwa ładowanie...
d4lbgvj

Wierzyciele Belvedere odrzucili plan restrukturyzacji spółki

2.9.Warszawa (PAP) - Główni wierzyciele Belvedere odrzucili plan restrukturyzacji przedstawiony wcześniej przez spółkę - poinformowała agencja Bloomberg, powołując się na komunikat...
Share
d4lbgvj

2.9.Warszawa (PAP) - Główni wierzyciele Belvedere odrzucili plan restrukturyzacji przedstawiony wcześniej przez spółkę - poinformowała agencja Bloomberg, powołując się na komunikat prasowy grupy obligatariuszy.

Obligatariusze argumentują, że prognozy wzrostu wyników spółki są wysoce nierealistyczne.

Pod koniec kwietnia Belvedere przedstawiło we francuskim sądzie plan wyjścia spółki z postępowania ochronnego sauvegarde.

d4lbgvj

Zakłada on spłatę całego długu netto w wysokości ok. 550 mln euro w okresie 10 lat. Spółka podała wtedy, że środki na spłatę zadłużenia ma pozyskać z działalności operacyjnej oraz sprzedaży niestrategicznych aktywów, w tym m.in. nieruchomości i znaków towarowych.

Z kolei opublikowany wcześniej plan wierzycieli zakładał, że dług Belvedere zostanie obniżony z 600 mln euro do 175 mln euro poprzez konwersję jego części na akcje oraz sprzedaż niestrategicznych aktywów.

Wierzyciele domagali się wcześniejszej spłaty długu w wysokości łącznie 375 mln euro w połowie 2008 roku, Belvedere naruszył bowiem umowę z obligatariuszami, przekraczając limity nabycia własnych akcji.(PAP)

pel/ jtt/

d4lbgvj

Podziel się opinią

Share
d4lbgvj
d4lbgvj