Trwa ładowanie...
d1ed2t3

Wilbo miało przychody poniżej planu w III kw., oczekuje stopniowej poprawy

Warszawa, 07.11.2014 (ISBnews) - Wilbo w upadłości układowej wypracowało przychody ze sprzedaży na poziomie 8,88 mln zł w III kw. 2014 roku wobec 11,734 mln zł rok wcześniej. Wynik ten jest niższy od założeń spółki, ale Wilbo liczy na stopniową poprawę w kolejnych kwartałach, podała spółka.

Share
d1ed2t3

"Uzyskane wyniki odbiegają od założonych poziomów sprzedaży. Wpływ na taką sytuację miała przedłużająca się procedura związaną z zatwierdzeniem układu przez wierzycieli, a w związku z tym niepewna sytuacja związana z dalszym funkcjonowaniem podmiotu na rynku" - powiedziała prezes Bożena Serzycka, cytowana w komunikacie.

Dodała, że ostrożne podejście klientów do Wilbo nie pozwoliło na rozwój działalności handlowej w stopniu odzwierciedlającym faktyczne możliwości spółki.

"Zarząd Wilbo spodziewa się stopniowej poprawy sytuacji w kolejnych okresach sprawozdawczych. Niższa sprzedaż przełożyła się na pozostałe wyniki, w tym zysk na sprzedaży, który w III kwartale br. wyniósł 97 tys. zł wobec 432 tys. zł w roku 2013" - czytamy w komunikacie.

Zysk netto Wilbo w III kw. br. spadł do 20 tys. zł. z 56 tys. zł rok wcześniej, zaś w I-III kw. br. wyniósł 91 tys. zł wobec 816 tys. zł straty rok wcześniej. Przychody w okresie 9 miecięcy tego roku spadły do 27,98 mln zł z 31,78 mln zł rok wcześniej.

d1ed2t3

W okresie trzech kwartałów br. Wilbo zwiększyło udział w sprzedaży eksportowej w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego o 3 proc. W III kw. Wilbo zanotowało również poprawę marżowości netto ze sprzedaży z poziomu -2,6 proc. na koniec września 2013 r. do 0,3 proc. na koniec września 2014 r.

"Sukcesem zakończyła się także rewitalizacja produktów mrożonych panierowanych oferowanych pod marką Dal Pesca, co zaowocowało znacznym wzrostem sprzedaży tej marki w porównaniu z trzecim kwartałem roku 2013. Z punktu widzenia trzech kwartałów okresu sprawozdawczego nastąpił wzrost marki Dal Pesca o 46%" - napisano także w materiale.
29 października 2014 roku zgromadzenie wierzycieli Wilbo wyraziło zgodę na zawarcie układu w toczącym się od marca 2013 postępowaniu upadłościowym. Obecnie spółka czeka na formalne zatwierdzenie układu przez właściwy sąd - data rozprawy została wyznaczona na 12 listopada 2014 r.

"Uprawomocnienie się postanowienia sądu wpłynie na poprawę naszej wiarygodności i pozwoli na zawieranie kontraktów z dużymi sieciami obecnymi w krajach Unii Europejskiej, a także pozwoli na zwiększenie wolumenu produkcji" - podsumowała Serzycka.

Wilbo znajduje się w stanie upadłości układowej od marca 2013 r. Działalność Wilbo obejmuje produkcję i sprzedaż konserw rybnych, owoców morza i ryb mrożonych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1998 r.

(ISBnews)

d1ed2t3

Podziel się opinią

Share
d1ed2t3
d1ed2t3