Trwa ładowanie...
dxlkj8d
17-03-2016 10:23

Wirtualna Polska kupuje porównywarkę TotalMoney za 14,5 mln zł

Warszawa, 17.03.2016 (ISBnews) - Grupa Wirtualna Polska (Grupa WP), spółka zależna Wirtualna Polska Holding, zawarła z Waptore Holdings Limited i Opoka FIZ jako sprzedającymi, umowę nabycia 200 udziałów TotalMoney.pl Sp. z o.o., stanowiących 100% kapitału zakładowego i głosów za 14,5 mln zł, wynika z komunikatu Wirtualnej Polski.

dxlkj8d

"Cena sprzedaży za wszystkie udziały wynosi łącznie 14 500 000 zł. Cena została wyliczona jako kwota 12 500 000 zł powiększona o kwotę 2 000 000 zł środków pieniężnych znajdujących się na rachunkach bankowych TotalMoney.pl" - czytamy w komunikacie.

TotalMoney.pl to porównywarka produktów bankowych i ubezpieczeniowych, m.in. kredytów, lokat, kart kredytowych, kont, ubezpieczeń. Posiada także własny pasaż finansowy - komercyjne narzędzie sprzedażowe udostępniane partnerom zewnętrznym.

Przychody TotalMoney.pl wykazane w sprawozdaniu finansowym za 2015 roku wyniosły niemal 5,49 mln zł.

"Segment usług finansowych online rozwija się dynamicznie i chcemy partycypować w tych wzrostach. Wiemy, że także w tym obszarze skala ma znaczenie, bowiem zwiększa siłę negocjacyjną i pozwala oferować lepsze warunki naszym partnerom. Widzimy to wyraźnie po ubiegłorocznych dwucyfrowych wzrostach przychodów naszej spółki Money.pl. Po wrześniowej inwestycji w FinansowySupermarket zdecydowaliśmy na kolejne wzmocnienie pozycji rynkowej i kompetencji operacyjnych tej części biznesu" - powiedział prezes Grupy Wirtualna Polska Jacek Świderski, cytowany w komunikacie.

dxlkj8d

Wiceprezes ds. rozwoju Grupy Wirtualna Polska Grzegorz Czapski wskazał, że przejmowany portal ma być bazą do efektywnej komunikacji direct-to-consumer i jednocześnie platformą do dalszego rozwoju usług dodanych.

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych - Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej - Money.pl oraz Biztok, portale dotyczące nowych technologii - np. Dobreprogramy, portale o tematyce sportowej - np. Sportowe Fakty, oraz portale o charakterze rozrywkowym - np. Pudelek. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.

(ISBnews)

dxlkj8d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxlkj8d