Trwa ładowanie...

Władysław Kosiniak-Kamysz. Przedstawiamy program wyborczy szefa PSL

Władysław Kosiniak-Kamysz startuje w wyborach prezydenckich 2020 popierany przez Koalicję Polską PSL-Kukiz’15. Z okazji wyborczej niedzieli przypominamy najważniejsze z punktów programu wyborczego szefa PSL.

Władysław Kosiniak-Kamysz. Przedstawiamy program wyborczy szefa PSLŹródło: GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett
d3prhw3
d3prhw3

Władysław Kosiniak-Kamysz. Przedstawiamy program wyborczy szefa PSL

Jako prezydent Władysław Kosiniak-Kamysz planuje współpracę ze wszystkimi ugrupowaniami politycznymi. Jak czytamy w jego programie: "Sekretarzami Stanu w Kancelarii Prezydenta będą przedstawiciele każdej z opcji politycznych znajdujących się w Parlamencie. Pozwoli to na prawdziwy, ponadpartyjny dialog, którego celem będzie rozwiązywanie poszczególnych problemów Polaków, a nie udowadnianie na siłę wyższości nad przeciwnikami politycznymi".

Wybory prezydenckie 2020 - Władysław Kosiniak-Kamysz i część jego postulatów:

  • Reforma służby zdrowia, m.in. zwiększenie nakładów na leczenie.
  • Zielona Polska - 0 proc. VAT na zdrową żywność, systematyczne odchodzenie od węgla jako głównego surowca energetycznego polskiej gospodarki, promocja OZE, program małej retencji i wsparcie dla rolników.
  • tzw. łączenie pokoleń w postaci podniesienia kwoty wolnej od podatku do 8000 zł dla wszystkich Polaków, do tego sfinansowanie przez państwo do 50 000 zł "wkładu własnego” przy kredytach na pierwsze mieszkanie, rozwój programu 500+, emerytura bez podatku itd.

Władysław Kosiniak-Kamysz. Przedstawiamy program wyborczy szefa PSL

Ponadto Władysław Kosiniak-Kamysz proponuje rozwiązanie, które ma ułatwić Polakom dostęp do nowoczesnego systemu leczenia nowotworów. Ma się to odbywać w ramach Europejskiego Programu Onkologicznego.

d3prhw3

Przypomnijmy, że Władysław Kosiniak-Kamysz w wyborach prezydenckich startuje w ramach Koalicji Polskiej (PSL i Kukiz'15)
. Tłumacząc, dlaczego postanowił ubiegać się o fotel prezydenta, mówił: "Zdecydowałem się startować na Prezydenta Rzeczypospolitej, bo uważam, że tylko ktoś spoza dwóch największych partii może zakończyć polityczną wojnę domową w Polsce.

d3prhw3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3prhw3