Trwa ładowanie...
d4afy3i

Władysław Kosiniak-Kamysz. Przedstawiamy program wyborczy szefa PSL

Władysław Kosiniak-Kamysz startuje w wyborach prezydenckich 2020 popierany przez Koalicję Polską PSL-Kukiz’15. Z okazji wyborczej niedzieli przypominamy najważniejsze z punktów programu wyborczego szefa PSL.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władysław Kosiniak-Kamysz. Przedstawiamy program wyborczy szefa PSL
Władysław Kosiniak-Kamysz. Przedstawiamy program wyborczy szefa PSL (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett)
d4afy3i

Władysław Kosiniak-Kamysz. Przedstawiamy program wyborczy szefa PSL

Jako prezydent Władysław Kosiniak-Kamysz planuje współpracę ze wszystkimi ugrupowaniami politycznymi. Jak czytamy w jego programie: "Sekretarzami Stanu w Kancelarii Prezydenta będą przedstawiciele każdej z opcji politycznych znajdujących się w Parlamencie. Pozwoli to na prawdziwy, ponadpartyjny dialog, którego celem będzie rozwiązywanie poszczególnych problemów Polaków, a nie udowadnianie na siłę wyższości nad przeciwnikami politycznymi".

Czytaj także: Wybory prezydenckie 2020. Trzaskowski chce odsunąć budowę CPK. Horała: to wbrew polskiej racji stanu

Wybory prezydenckie 2020 - Władysław Kosiniak-Kamysz i część jego postulatów:

  • Reforma służby zdrowia, m.in. zwiększenie nakładów na leczenie.
  • Zielona Polska - 0 proc. VAT na zdrową żywność, systematyczne odchodzenie od węgla jako głównego surowca energetycznego polskiej gospodarki, promocja OZE, program małej retencji i wsparcie dla rolników.
  • tzw. łączenie pokoleń w postaci podniesienia kwoty wolnej od podatku do 8000 zł dla wszystkich Polaków, do tego sfinansowanie przez państwo do 50 000 zł "wkładu własnego” przy kredytach na pierwsze mieszkanie, rozwój programu 500+, emerytura bez podatku itd.
d4afy3i

Władysław Kosiniak-Kamysz. Przedstawiamy program wyborczy szefa PSL

Ponadto Władysław Kosiniak-Kamysz proponuje rozwiązanie, które ma ułatwić Polakom dostęp do nowoczesnego systemu leczenia nowotworów. Ma się to odbywać w ramach Europejskiego Programu Onkologicznego.

Czytaj też: Wybory prezydenckie 2020. Kosiniak-Kamysz: obniżmy VAT z 23 na 15 proc. "Koniec karania Polaków za pracę"

Przypomnijmy, że Władysław Kosiniak-Kamysz w wyborach prezydenckich startuje w ramach Koalicji Polskiej (PSL i Kukiz'15). Tłumacząc, dlaczego postanowił ubiegać się o fotel prezydenta, mówił: "Zdecydowałem się startować na Prezydenta Rzeczypospolitej, bo uważam, że tylko ktoś spoza dwóch największych partii może zakończyć polityczną wojnę domową w Polsce.

d4afy3i

Podziel się opinią

Share
d4afy3i
d4afy3i