Trwa ładowanie...

Właściciel Alpinusa i Campusa ogłasza upadłość

Wczoraj wieczorem zarząd Euromark SA, właściciela marek Alpinus, Campus i sieci sklepów turystycznych Planet Outdoor, poinformował, że zamierza złożyć wniosek o upadłość. Kiedy dokładnie to nastąpi, czy będzie to upadłość układowa, czy likwidacyjna - na razie nie wiadomo.

Właściciel Alpinusa i Campusa ogłasza upadłość
d24s9gd

"Decyzja zarządu jest pochodną sytuacji, w jakiej znalazła się spółka w związku z utratą finansowania ze strony banków kredytujących jej działalność, o czym spółka informowała w poprzednich raportach bieżących oraz jednostkowym i skonsolidowanym raporcie rocznym, oraz coraz mniejszą - w ocenie zarządu - szansą na wypracowanie porozumienia między spółką a ww. bankami. W sytuacji, gdy spółka wejdzie w posiadanie informacji umożliwiających zarządowi rozstrzygnięcie, czy wniosek będzie dotyczył upadłości z możliwością zawarcia układu czy likwidacyjnej, spółka niezwłocznie poinformuje o tym opinię publiczną" - czytamy w komunikacie.

Kłopoty spółki zaczęły się niecałe dwa tygodnie temu, gdy Bank Millennium wypowiedział umowy kredytowe na kwotę 14 mln zł, wyznaczając 30 dni na ich spłatę, BNP Paribas Bank Polska wyznaczył termin spłaty 3,5 mln zł na 21 listopada, a BRE Bank cofnął kredyt na rachunku bieżącym (1,5 mln zł).

W II kwartale przychody spółki wyniosły 13,83 mln zł, strata netto - 4,3 mln zł, a wskaźnik ogólnego zadłużenia wzrósł do 56 proc. Euromark jedną z niewielu spółek na warszawskim parkiecie notowana na podwójnym fixingu (transakcje można zawierać tylko o określonych porach dnia).

d24s9gd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24s9gd