Trwa ładowanie...

Właściciel Biedronki zatrudnia już ponad 100 tys. osób. W kilka lat dał pracę tysiącom osób

Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka zatrudnia już ponad 100 tys. osób. Firma poinformowała, że prawie 60 tys. osób pracuje tylko w sklepach w Polsce. W ciągu roku do sieci zostało ściągnięte prawie 5 tys. nowych rąk do pracy.

Share
Właściciel Biedronki zatrudnia już ponad 100 tys. osób. W kilka lat dał pracę tysiącom osóbŹródło: PAP
dnukjdu

Historię sieci przypomina portal Wiadomości Handlowe. Jeronimo Martins ma już prawie 225 lat. Jednak jeszcze 50 lat temu firma zatrudniała zaledwie 300 pracowników. Od tego czasu stan osobowy powiększył się 333 razy. Warto dodać, że w 2016 roku firma oficjalnie zatrudniała 96 tys. pracowników. W ciągu roku ściągnęła więc prawie 5 tys. nowych osób.

"Z satysfakcją i poczuciem odpowiedzialności odnotowuję ten kamień milowy w historii grupy" - komentuje Pedro Soares dos Santos, prezes Jeronimo Martins. "Zdolność do ciągłego przyciągania i zatrzymywania najlepszych profesjonalistów z różnych obszarów i na różnych poziomach organizacji jest dla nas niezbędna do realizacji założonych celów" - dodaje szef grupy, cytowany przez serwis.

Zobacz także: Zakaz handlu w niedzielę. Sklepy chcą zmian w Kodeksie pracy

Wiadomości Handlowe przypominają, że właściciel Biedronki to największy prywatny pracodawca w Polsce. Tylko państwowa Poczta Polska może pochwalić się większą liczbą zatrudnionych. Pod względem przychodów Jeronimo Martins ustępuje tylko PKN Orlen.

dnukjdu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnukjdu
dnukjdu