Trwa ładowanie...

Włochy: Służby ujawniły 56 mld euro ukrytych w 2012 r. przed fiskusem

Ponad 56 miliardów euro ukrytych w zeszłym roku we Włoszech przed fiskusem ujawniła Gwardia Finansowa - poinformowano w czwartek. Policja skarbowa odnalazła prawie 9 tysięcy osób i podmiotów w ogóle niepłacących należnych podatków.

Włochy: Służby ujawniły 56 mld euro ukrytych w 2012 r. przed fiskusemŹródło: Jupiterimages
d1ooyuj
d1ooyuj

Osoby całkowicie uchylające się od płacenia podatków ukryły przed fiskusem dochody w wysokości 22,7 miliarda euro - ogłoszono w dorocznym raporcie z działalności Gwardii Finansowej. Do tego należy doliczyć 17 miliardów euro odkrytych w ramach walki ze zjawiskiem międzynarodowych oszustw fiskalnych i ukrywaniem majątku w tzw. rajach podatkowych, a także 16 miliardów euro zatajonych w wyniku różnych przestępstw.

W zeszłym roku włoska policja skarbowa skonfiskowała sprawcom przestępstw fiskalnych nieruchomości i inne dobra o łącznej wartości ponad 1 miliarda euro. Zarzuty postawiono blisko 12 tysiącom osób, przede wszystkim za oszustwa związane z niewydawaniem paragonów fiskalnych, co jest we Włoszech masowym zjawiskiem, oraz z fałszowaniem faktur.

Innym polem działalności Gwardii Finansowej jest walka z pracą na czarno. W zeszłym roku formacja ta wykryła ponad 16 tysięcy takich przypadków.

d1ooyuj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ooyuj