Trwa ładowanie...

Wniosek o 500 zł na dziecko jest bezpłatny. Ministerstwo ostrzega przed naciągaczami

W związku z powstającymi kolejnymi stronami internetowymi, które oferują pobranie wniosku za opłatą, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że strony te nie są związane z resortem.

Wniosek o 500 zł na dziecko jest bezpłatny. Ministerstwo ostrzega przed naciągaczamiŹródło: Eastnews, fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
d4fmc73
d4fmc73

Wniosek o świadczenie z programu 500 plus jest bezpłatny - przypomina Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w związku z próbami wyłudzania pieniędzy w ten sposób.

W kwietniu ruszy program "Rodzina 500 plus", w ramach którego rodziny otrzymają świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a jeśli spełnią kryterium dochodowe (800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami) - również na pierwsze.

Wniosek o świadczenie będzie można składać od momentu startu programu, czyli od 1 kwietnia - przypomina MRPiPS.

Jest on bezpłatny, za jego pobranie i złożenie nie ma opłat - podkreśla ministerstwo w związku z powstającymi kolejnymi stronami internetowymi, które oferują pobranie wniosku za opłatą.

d4fmc73

"Informujemy, że strony te nie są związane z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Służą jedynie próbom wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku" - ostrzega resort.

Jego wzór jest określony w rozporządzeniu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Można go zobaczyć na stronach resortu tutaj.

MRPiPS przypomina, że wniosek będzie można złożyć w wersji papierowej w gminie lub za pośrednictwem poczty, a także w wersji elektronicznej, za pomocą: bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), portalu emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl) oraz za pośrednictwem ePUAP.

Świadczenie wychowawcze będzie wypłacał urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub gminne centra do realizacji świadczeń. Będzie ono wypłacane w sposób dogodny dla rodziców, czyli przede wszystkim przelewem na konto lub w gotówce.

To już kolejne próby wyłudzania pieniędzy pod pretekstem pośredniczenia w składaniu wniosków o 500 plus. Już na początku stycznia, czyli zanim projekt ustawy wprowadzającej program 500 plus trafił do Sejmu, MRPiPS ostrzegało przed stronami internetowymi, na których można pobrać wniosek o świadczenie.

d4fmc73
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fmc73