Trwa ładowanie...
500+

Wnioski 500+ zalały banki. Pracownicy mają dość: "Uspokójcie się z tym 500+"

Od poniedziałku lawina wniosków o 500+ zalała systemy bankowe i rządowe. Ich liczba stale rośnie. W pierwszy dzień było około 700 tys. dokumentów, we wtorek może być już milion. Rzecz w tym, że systemy nie wytrzymują, pracownicy banków - również.

Share
Wnioski 500+ zalały banki. Pracownicy mają dość: "Uspokójcie się z tym 500+"
Źródło: East News
d4motds

"Bardzo proszę o uspokojenie społeczeństwa w związku z wnioskami 500+. Zainteresowanie jest tak ogromne, że nie wytrzymują tego systemy elektroniczne" – napisała do nas pani Monika, pracująca w jednym z banków. Swoją opinię wysłała nam przez dziejesie.wp.pl.

"Jestem pracownikiem banku i nie umiem wytrzymać, słysząc od ludzi nagminnie, że bank jest beznadziejny, bo nie można złożyć wniosku" – podkreślała.

d4motds

Jak przekonywała, to właśnie ta "cała nagonka" powoduje, że ludzie myślą, że jak teraz nie złożą wniosków, to nie otrzymają pieniędzy. "Jest to bzdura i robienie problemów innym. To przez media, instytucje, które umożliwiają złożenie wniosku, mają problemy z wydajnością" - dodała.

Obejrzyj: Minister Emilewicz złoży wniosek o 500+. "Dorównujemy do europejskiej średniej"

Polacy do serca wzięli sobie zachęty rządu, by nie zwlekać ze złożeniem wniosku o 500+. Efektem jest właśnie lawina wniosków, która w pierwszych godzinach sparaliżowała systemy nie tylko bankowe, ale i rządowy serwis "Empatia".

Pierwszego dnia przyjmowania wniosków przed południem państwowy system się ustabilizował i można było się zalogować. Banki dłużej walczyły z ponadstandardowym obciążeniem serwerów. Ale przejściowe problemy pojawiały się do końca dnia.

Za pośrednictwem platformy kontaktowej dziejsie.wp.pl przez cały dzień spływały do nas informacje od rodziców, którzy bezskutecznie albo z problemami składali wnioski o 500+.

d4motds

Na złożenie wniosku czas jest do końca września. Wówczas rodziny dostaną pieniądze z wyrównaniem. Z kolei te osoby, które złożą wnioski w październiku czy listopadzie, na wyrównanie liczyć nie mogą.

O skali zainteresowania programami 500+ i 300+ świadczy liczba wniosków, które w ciągu doby wysłano za pośrednictwem największego banku w Polsce jakim jest PKO Bank Polski. Aż 264 tys. złożonych wniosków dotyczyło 500+. Ponad 140 tys. złożono w programie Dobry Start, czyli 300+.

Jak pisaliśmy w money.pl, wystarczy złożyć jeden wniosek. Bez względu na to, czy chodzi o jedno dziecko, czy dwoje lub czworo dzieci. Osobne wnioski wypełnia się do programu "Dobry start".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4motds

Podziel się opinią

Share
d4motds
d4motds