Trwa ładowanie...

Wnioski 500+ zalały banki. Pracownicy mają dość: "Uspokójcie się z tym 500+"

Od poniedziałku lawina wniosków o 500+ zalała systemy bankowe i rządowe. Ich liczba stale rośnie. W pierwszy dzień było około 700 tys. dokumentów, we wtorek może być już milion. Rzecz w tym, że systemy nie wytrzymują, pracownicy banków - również.

Wnioski 500+ zalały banki. Pracownicy mają dość: "Uspokójcie się z tym 500+"Źródło: East News
d10l24h
d10l24h

"Bardzo proszę o uspokojenie społeczeństwa w związku z wnioskami 500+. Zainteresowanie jest tak ogromne, że nie wytrzymują tego systemy elektroniczne" – napisała do nas pani Monika, pracująca w jednym z banków. Swoją opinię wysłała nam przez dziejesie.wp.pl.

"Jestem pracownikiem banku i nie umiem wytrzymać, słysząc od ludzi nagminnie, że bank jest beznadziejny, bo nie można złożyć wniosku" – podkreślała.

Jak przekonywała, to właśnie ta "cała nagonka" powoduje, że ludzie myślą, że jak teraz nie złożą wniosków, to nie otrzymają pieniędzy. "Jest to bzdura i robienie problemów innym. To przez media, instytucje, które umożliwiają złożenie wniosku, mają problemy z wydajnością" - dodała.

Obejrzyj: Minister Emilewicz złoży wniosek o 500+. "Dorównujemy do europejskiej średniej"

Polacy do serca wzięli sobie zachęty rządu, by nie zwlekać ze złożeniem wniosku o 500+. Efektem jest właśnie lawina wniosków, która w pierwszych godzinach sparaliżowała systemy nie tylko bankowe, ale i rządowy serwis "Empatia".

d10l24h

Pierwszego dnia przyjmowania wniosków przed południem państwowy system się ustabilizował i można było się zalogować. Banki dłużej walczyły z ponadstandardowym obciążeniem serwerów. Ale przejściowe problemy pojawiały się do końca dnia.

Za pośrednictwem platformy kontaktowej dziejsie.wp.pl przez cały dzień spływały do nas informacje od rodziców, którzy bezskutecznie albo z problemami składali wnioski o 500+.

d10l24h

Na złożenie wniosku czas jest do końca września. Wówczas rodziny dostaną pieniądze z wyrównaniem. Z kolei te osoby, które złożą wnioski w październiku czy listopadzie, na wyrównanie liczyć nie mogą.

O skali zainteresowania programami 500+ i 300+ świadczy liczba wniosków, które w ciągu doby wysłano za pośrednictwem największego banku w Polsce jakim jest PKO Bank Polski. Aż 264 tys. złożonych wniosków dotyczyło 500+. Ponad 140 tys. złożono w programie Dobry Start, czyli 300+.

Jak pisaliśmy w money.pl, wystarczy złożyć jeden wniosek. Bez względu na to, czy chodzi o jedno dziecko, czy dwoje lub czworo dzieci. Osobne wnioski wypełnia się do programu "Dobry start".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10l24h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10l24h