Trwa ładowanie...
dymh955
giełda

Work Service sprzedaje udziały w IT Kontrakt za 147 mln zł

Warszawa, 25.04.2017 (ISBnews) -  Work Service podpisał z funduszem private equity Oaktree Capital Management reprezentowanym w Polsce przez Cornerstone Partners przedwstępną warunkową umowę sprzedaży udziałów w spółce IT Kontrakt sp. z o.o., podała spółka. Wartość transakcji wyniesie 147 mln zł. 

Share
dymh955

"W dniu 31 marca 2017 r. została podpisana pomiędzy spółką, a SO SPV 118 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, spółką celową, kontrolowaną przez Cornerstone Partners sp. z o.o. działającą wspólnie z Oaktree Capital Management (UK) LLP przedwstępna warunkowa umowa sprzedaży udziałów dotycząca zbycia przez spółkę 9 495 udziałów w spółce IT Kontrakt sp. z o.o.z siedzibą we Wrocławiu, reprezentujących 94,95% jej kapitału zakładowego za cenę 147 572 500 zł" - czytamy w komunikacie.

Grupa Work Service nabyła 75% udziałów w IT Kontrakt w maju 2012 roku za 52 mln zł i zwiększyła swoje zaangażowanie w spółce w kolejnych latach do 95%, podano także.

"W wyniku ostatniego przeglądu strategicznego, który miał miejsce w 2016 roku, grupa Work Service zdecydowała postawić na ekspansję w obszarze głównej linii biznesowej. Dlatego też podjęta została decyzja o sprzedaży IT Kontrakt oraz wykorzystaniu środków z tej transakcji na przyspieszenie wzrostu w segmencie pracy tymczasowej. W tym segmencie właśnie otrzymaliśmy zgodę regulatora na przejęcie pozostałych 25% udziałów w Prohuman, naszej najszybciej rosnącej spółce-córce będącej liderem rynku węgierskiego. W wyniku tych dwóch transakcji, struktura i operacje grupy Work Service staną się bardziej transparentne i skoncentrowane na perspektywicznej usłudze pracy tymczasowej" - powiedział prezes Maciej Witucki, cytowany w osobnym komunikacie.

dymh955

Według Tomasza Misiaka, prezydenta rady nadzorczej Work Service, spółka zarówno w Polsce, jak i na Węgrzech zajmuje obecnie pozycję lidera z udziałami w rynku odpowiednio na poziomach 26% i 22%.

"Prognozy rozwoju dla rynku pracy tymczasowej w naszym regionie Europy są bardzo korzystne i do 2019 roku zakładają zwiększenie tego rynku o ponad połowę. Dlatego też chcemy w jak największym stopniu skorzystać z tej nadarzającej się koniunktury i stąd decyzje o większym zaangażowaniu w działalność Prohuman oraz sprzedaży IT Kontrakt. Dodatkowo, w drugiej połowie 2017 roku planujemy zmianę marki na Węgrzech z Prohuman na Work Service celem wzmocnienia pozycji naszej kluczowej marki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz uproszczenia struktury Grupy Work Service pod względem wykorzystywanych marek" - podsumował Misiak.

Umowa ma charakter warunkowy, a jej wykonanie jest uzależnione od uzyskania zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zamknięcie transakcji planowane jest na czerwiec 2017 r., czytamy także.

Work Service jest największą spółką sektora usług personalnych w Polsce i liderem w regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.

(ISBnews)

dymh955

Podziel się opinią

Share
dymh955
dymh955