Trwa ładowanie...
d1cw9r1

Woszczyk: ceny energii elektrycznej - na obecnym poziomie

Pełniący obowiązku prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Marek Woszczyk spodziewa się, że w 2011 r. ceny energii elektrycznej w Polsce utrzymają się na obecnym poziomie.
Share
d1cw9r1

Na pytanie, czy w 2011 r. Polacy mogą oczekiwać podwyżek lub obniżek cen energii elektrycznej, odpowiedział, że nie spodziewa się takich "ruchów cenowych".

- Jeśli chodzi o ceny energii elektrycznej, czy też stawki opłat za dystrybucję - generalnie to, co ma wpływ za nasz rachunek za energię elektryczną - nie spodziewałbym się w tym roku żadnych ruchów cenowych. Nie przewidujemy takich sytuacji przynajmniej w tej chwili. Chyba, że na rynku, w ekonomii wydarzy się coś, co by uzasadniało ruch w górę, bądź w dół - powiedział dziennikarzom.

Dodał, że jeśli chodzi o ceny ciepła, w związku z grudniową obniżką taryfy gazowej PGNiG, część taryf przedsiębiorstw ciepłowniczych została już zatwierdzona z obniżkami rzędu 1-2 proc. - Mniej więcej taki jest tutaj wpływ na te rachunki. (...) Te, które pozostają, też są procedowane i mam nadzieję, że z podobnym wynikiem (1-2 proc. - PAP) też się będą kończyły - powiedział.

Dodał, że taryfy dla ciepła są zatwierdzane na okresy nie krótsze niż rok. "Więc ta zmiana taryf, a w związku z tym zmiana rachunku na ciepło, będzie się przedkładała na ten sam okres, w którym została zatwierdzona taryfa" - podkreślił.

d1cw9r1

Podziel się opinią

Share
d1cw9r1
d1cw9r1