Trwa ładowanie...

Wpłata pół miliona na powstańców nie zakończyła sprawy Tigera. Będzie zawiadomienie do prokuratury

Radni PiS Jacek Ozdoba i Jakub Banaszek zapowiedzieli przekazanie sprawy do prokuratury. Ich zdaniem reklama Tigera publicznie znieważa naród i Rzeczpospolitą Polską.

Share
Wpłata pół miliona na powstańców nie zakończyła sprawy Tigera. Będzie zawiadomienie do prokuratury
Źródło: 123RF.COM
d346sc3

Środkowy palec na 1 sierpnia i dopisek "Dzień Pamięci. Chrzanić to, co było, ważne to, co będzie" kosztował właściciela marki Tiger sporo wstydu i pieniędzy.
Teraz warszawscy radni złożą zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 133. kodeksu karnego. Zgodnie z jego treścią, publiczne znieważenie narodu lub Rzeczpospolitej Polskiej, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat trzech.

- To nie jest zwykła pomyłka jakiejś agencji PR-owskiej, tylko dywersja wobec narodu polskiego. Działanie miało na celu wprowadzenie poruszenia największych sfer godności i świętości narodu, czyli Powstania Warszawskiego, dla zysku firmy – zaznaczył radny PiS Jacek Ozdoba w Polskim Radiu 24.

Wulgarny wpis opublikowany został w rocznicę Powstania Warszawskiego, w którym straciło życie 150 tys. cywilów. Na firmę Maspex, właściciela marki Tiger, posypały się gromy – o czym więcej pisaliśmy tutaj.

W efekcie kampania została zdjęta, a firma wydała oświadczenie, w którym przepraszała za grafikę. "Przepraszam za ten błąd, który nie powinien się wydarzyć. Zapewniam też, że taka sytuacja się więcej nie powtórzy".

d346sc3

Firma dodała też : "wiemy, że usunięcie publikacji nie naprawi tego błędu, ale post został już usunięty". Prezes Maspexu Krzysztof Pawiński, który zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za ten skandal. Wystosował też przeprosiny.

"Szanowni Państwo podjęliśmy decyzję że nasze wsparcie przekażemy na pomoc żyjącym Powstańcom. Właśnie przelaliśmy na ten cel kwotę 500000zł." – poinformował na Twitterze.

Agencja reklamowa J. Walter Thompson Group Poland, która odpowiada za obsługę Tigera, zapewniła w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl, że dwie osoby odpowiedzialne za zamieszczenie posta zostały zwolnione.

d346sc3

Podziel się opinią

Share
d346sc3
d346sc3