Wrocławskie zoo szuka opiekuna kapibar. Dla wielu to praca marzeń
Ogród zoologiczny we Wrocławiu poszukuje młodszego opiekuna kapibar, czyli największych żyjących gryzoni na świecie. Do obowiązków nowego pracownika należeć będą m.in. karmienie zwierząt i ich obserwacja.
13.06.2024 | aktual.: 13.06.2024 21:03
"Szukamy osoby na stanowisko młodszego opiekuna ssaków kopytnych w ZOO Wrocław" – możemy przeczytać na profilu Zoo Wrocław na Facebooku.
Do obowiązków nowego pracownika należeć będą: obserwacja zwierząt, przygotowanie karmy, karmienie zwierząt, sprzątanie pomieszczeń i wybiegów oraz dbałość o wystrój obiektów i wzbogacanie środowiska dla zwierząt.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Kapibara jest największym żyjącym obecnie na świecie gryzoniem. Jak podaje ZOO Wrocław, długość ciała zwierzęcia dochodzi do 130 cm, a wysokość to 40-50 cm. Kapibara waży do nawet 65 kg. Gryzoń zamieszkuje przede wszystkim tereny Kolumbii, Wenezueli, Ekwadoru, Peru, Gujany, całej Brazylii, wschodniej Boliwii, Paragwaju, Urugwaju oraz północno-zachodniej i wschodniej Argentyny.
Młodszy opiekun zwierząt w ZOO Wrocław. Oto wymagania
Wśród wymagań na stanowisko młodszego opiekuna zwierząt w Wydziale Ssaków Kopytnych wrocławskiego ogrodu zoologicznego znajdują się m.in.:
- wykształcenie co najmniej średnie; preferowane zootechniczne, biologiczne lub weterynaryjne,
- dobry stan zdrowia, pozwalający na pracę fizyczną w zmiennych warunkach atmosferycznych, wymagającą jednocześnie koncentracji i odporności na stres,
- umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, dyspozycyjność,
- doświadczenie i zamiłowanie do pracy ze zwierzętami,
- mile widziane jest posiadanie uprawnień na obsługę sprzętu zmechanizowanego (ciągnik).
Wrocławskie zoo zaznacza, że praca wykonywana jest również w godzinach popołudniowych i w dni ustawowo wolne od pracy. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie ZOO Wrocław.
Dla miłośników zwierząt praca na stanowisku opiekuna kapibar to spełnienie marzeń. Dla wielu osób pracą marzeń może być jednak... leżenie w łóżku. Jak pisaliśmy w WP Finanse, w kwietniu 2024 r. Niemieckie Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki, we współpracy z NASA, poszukiwało 12 odważnych osób do badań laboratoryjnych. Eksperyment polegał na odtworzeniu warunków, w jakich mogą się znaleźć astronauci przebywający dłuższy czas w przestrzeni kosmicznej.
W trakcie badania od uczestników wymagane było wykonywanie wszystkich codziennych czynności. Dotyczy to higieny osobistej, korzystania z toalety czy spożywania posiłków w pozycji leżącej. W ramach rekompensaty uczestnicy mogli otrzymać 18 tys. euro, czyli ok. 77 tys. zł.