Trwa ładowanie...
d4m0n94

WSA oddalił skargę Krajowej SKOK ws. zawieszenia działalności SKOK Wspólnota

Warszawa, 21.06.2016 (ISBnews) - Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (WSA) oddalił skargę Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej (SKOK) na decyzję Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) z 17 lipca 2014 r. w przedmiocie zawieszenia działalności Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Wspólnota (SKOK Wspólnota), podała Komisja.

Share
d4m0n94

"W ustnych motywach rozstrzygnięcia WSA podniósł, iż nie dopatrzył się żadnego uchybienia w zakresie wydanej przez KNF decyzji" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej, w grudniu ub. roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (WSA) oddalił w całości skargę Kasy Krajowej na decyzję KNF z 17 lipca 2014 r., utrzymującą w mocy decyzję KNF z 20 grudnia 2013 r. odmawiającą zgody na połączenie Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej "Wspólnota" w Gdańsku, jako kasy przejmowanej, ze Spółdzielczą Kasą Oszczędnościowo-Kredytową im. Franciszka Stefczyka w Gdyni, jako kasą przejmującą.

Sąd wskazał wówczas na prawidłowość argumentacji i rozstrzygnięcia KNF oraz podzielił w pełnym zakresie stanowisko KNF wyrażone w odpowiedzi na skargę.

Sąd ogłosił upadłość SKOK Wspólnota we wrześniu 2014 roku. Wcześniej Kasa Krajowa zaproponowała jej połączenie ze SKOK Stefczyka, ale KNF nie zgodziła się na połączenie ze względu na liczne nieprawidłowości w SKOK Wspólnota i fakt, że SKOK Stefczyka nie był odpowiednio przygotowany - kapitałowo i organizacyjnie - do przejęcia innego podmiotu.

(ISBnews)

d4m0n94

Podziel się opinią

Share
d4m0n94
d4m0n94