Trwa ładowanie...
d1542mb

WSA oddalił skargę ws. odmowy połączenia SKOK Wspólnota i SKOK Stefczyka

Warszawa, 23.12.2015 (ISBnews) - Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (WSA) oddalił w całości skargę Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej (Kasy Krajowej) na decyzję Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) z 17 lipca 2014 r., utrzymującą w mocy decyzję KNF z 20 grudnia 2013 r. odmawiającą zgody na połączenie Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej "Wspólnota" w Gdańsku, jako kasy przejmowanej, ze Spółdzielczą Kasą Oszczędnościowo-Kredytową im. Franciszka Stefczyka w Gdyni, jako kasą przejmującą, podała Komisja.

Share
d1542mb

"W ustnym uzasadnieniu WSA wskazał na prawidłowość argumentacji i rozstrzygnięcia KNF oraz podzielił w pełnym zakresie stanowisko KNF wyrażone w odpowiedzi na skargę" - czytamy w komunikacie.

Sąd ogłosił upadłość SKOK Wspólnota we wrześniu 2014 roku. Wcześniej Kasa Krajowa zaproponowała jej połączenie ze SKOK Stefczyka, ale KNF nie zgodziła się na połączenie ze względu na liczne nieprawidłowości w SKOK Wspólnota i fakt, że SKOK Stefczyka nie był odpowiednio przygotowany - kapitałowo i organizacyjnie - do przejęcia innego podmiotu.

(ISBnews)

d1542mb

Podziel się opinią

Share
d1542mb
d1542mb