Trwa ładowanie...
d788nqb

WSiP wchodzą na rynek szkoleń w 12 obszarach edukacyjnych

Warszawa, 22.03.2016 (ISBnews) - Powołany przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) w 2014 roku niepubliczny ośrodek doskonalenia nauczycieli (ORKE), po uzyskaniu wysokiej oceny w audycie przeprowadzonym przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty, wchodzi na rynek z kompleksowym pakietem szkoleń dla szkół, poinformowała spółka.

Share
d788nqb

"Po dwóch latach testów i przygotowań prowadzonych wspólnie z nauczycielami oraz dyrektorami szkół ORKE stworzyło ofertę składającą się z ponad 200 szkoleń obejmujących 12 obszarów edukacji wskazanych przez klientów oraz MEN" - czytamy w komunikacie.

WSiP dodatkowo uruchomiły ogólnopolski cykl e-konferencji, które będą poświęcone możliwościom wykorzystania funduszy europejskich w obszarze edukacji zawodowej, podano również.

"Jest to pierwsza tak kompleksowa oferta szkoleniowa na rynku polskim. Powstała w oparciu o wiele badań potrzeb dyrektorów i nauczycieli jak i nowe kierunki rozwoju edukacji wskazane przez MEN" - powiedział prezes Jerzy Garlicki, cytowany w komunikacie.

d788nqb

"WSiP przebadały potrzeby szkoleniowe nauczycieli i dyrektorów i na tej podstawie opracował ofertę ORKE w 12 obszarach edukacji dla dyrektorów (np. zarządzanie, nadzór pedagogiczny, prawo), nauczycieli i rad pedagogicznych (np. metodyka, dydaktyka, rozwój osobisty, prawo, wychowanie, technologie informacyjno-komunikacyjne, diagnoza i ocenianie)" - czytamy w komunikacie.

W katalogu szkoleń znalazł się również bardzo popularny pakiet edukacyjny "Kariera na Maksa", wspierający nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w doradztwie zawodowym dla uczniów. Pakiet został kupiony przez WSiP od firmy Progra, która zajmuje się tworzeniem specjalistycznego oprogramowania komputerowego związanego z poradnictwem zawodowym i planowaniem kariery, podano również.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Sp. z o.o. to największy wydawca na polskim rynku, z najszerszą ofertą materiałów edukacyjnych. Obligacje spółki są notowane na rynku Catalyst.

(ISBnews)

d788nqb

Podziel się opinią

Share
d788nqb
d788nqb