Trwa ładowanie...
d4deo7l

Wskaźnik koniunktury w przemyśle przetwórczym spadł w lipcu o 1,4 pkt - IRG SGH

5.8.Warszawa (PAP) - Wskaźnik koniunktury w przemyśle przetwórczym spadł w lipcu o 1,4 pkt w porównaniu do czerwca, ale w najbliższych miesiącach oczekiwana jest poprawa aktywności...

d4deo7l
d4deo7l

5.8.Warszawa (PAP) - Wskaźnik koniunktury w przemyśle przetwórczym spadł w lipcu o 1,4 pkt w porównaniu do czerwca, ale w najbliższych miesiącach oczekiwana jest poprawa aktywności gospodarczej - wynika z informacji Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH.

"Wartość wskaźnika koniunktury IRG SGH w przemyśle przetwórczym w lipcu 2009 roku zmniejszyła się o 1,4 punktu w stosunku do czerwca br. i wynosi -12,4 punktu. Taka zmiana jest typowa o tej porze. Przewidywania przedsiębiorstw na najbliższe miesiące są mniej pesymistyczne niż w poprzednim badaniu. Oczekiwana jest poprawa aktywności gospodarczej w najbliższych 3-4 miesiącach" - napisano.

"Rosną zamówienia, co sygnalizuje poprawę koniunktury w przemyśle przetwórczym. Przedsiębiorstwa oczekują poprawy kondycji gospodarki polskiej" - dodano.

Z raportu wynika, że przedsiębiorstwa przewidują wzrost zatrudnienia w najbliższych miesiącach.

"Zatrudnienie zmalało, ale przedsiębiorstwa przewidują jego wzrost w najbliższej przyszłości. Poprawia się kondycja finansowa przedsiębiorstw. Poprawiają się także nastroje przedsiębiorców. Z większym optymizmem formułują oni oczekiwania na najbliższą przyszłość" - napisano. (PAP)

fdu/ pam/

d4deo7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4deo7l