Trwa ładowanie...
d1tifcx

Wskaźniki kapitałowe umożliwiają PKO BP przeznaczenie do 50% zysku na dywidendę

Warszawa, 09.11.2015 (ISBnews) - PKO Bank Polski ma silną pozycję kapitałową, wzmocnioną jeszcze w III kwartale i nawet przy uwzględnieniu dodatkowych buforów kapitałowych jest w stanie wypłacać dywidendę w kolejnych okresach, wynika ze słów wiceprezesa PKO BP Bartosza Drabikowskiego.

Share
d1tifcx

"Bardzo solidna pozycja kapitałowa, istotnie poprawiona w III kwartale , nawet uwzględniając dodatkowe wymogi kapitałowe, pozwala nam na wypłatę dywidendy w kolejnych okresach" - powiedział Drabikowski podczas konferencji prasowej.

"Naszym zdaniem, również z domiarami kapitałowymi, spełniamy zalecenia KNF umożliwiające wypłatę dywidendy do poziomu 50% zysku" - powiedział wiceprezes.

Współczynnik wypłacalności wyniósł 14,5% na koniec września , zaś Core Tier 1 13,2% (dla banku: 15,0% i Core Tier 1 13,7%), co oznacza wzrost o 0,6 pkt proc. w skali kwartału w efekcie wdrożenia w III kw. br. inicjatyw z zakresu optymalizacji kapitału, które pozwoliły na zmniejszenie aktywów ważonych ryzykiem, a w konsekwencji spadek łącznego wymogu kapitałowego o 4,1% kw/kw.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 248,7 mld zł na koniec 2014 r.

(ISBnews)

d1tifcx

Podziel się opinią

Share
d1tifcx
d1tifcx