Trwa ładowanie...
d2ire0x
wydarzenia

Wydarzenia z kraju w skrócie, poniedziałek 30 stycznia, 17.00

...

Share
d2ire0x

30.01. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaapelował w poniedziałek do premiera Donalda Tuska, by nie akceptował na szczycie UE paktu fiskalnego. Pakt - według Kaczyńskiego - "oznacza w istocie podział UE", a dla Polski - "autodegradację".

- PiS zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego zapisy ustawy o Systemie Informacji Oświatowej, które wprowadzają nakaz gromadzenia danych wrażliwych na temat uczniów - poinformował w poniedziałek w Poznaniu poseł tej partii Kazimierz Ujazdowski.

d2ire0x

- Naczelna Rada Lekarska zaapelowała do ministra zdrowia o nowelizację ustawy refundacyjnej, która przywróci możliwości stosowania leków refundowanych na podstawie wskazań aktualnej wiedzy medycznej - powiedział PAP prezes NRL Maciej Hamankiewicz.

- Uchybienia w działaniach podejmowanych przez BOR podczas lotów premiera i prezydenta do Smoleńska w kwietniu 2010 r. "miały znaczący wpływ na obniżenie bezpieczeństwa ochranianych osób" - wynika z opinii biegłych, której wnioski ujawniła w poniedziałek stołeczna prokuratura.

- PiS chce natychmiastowej dymisji szefa BOR gen. Mariana Janickiego oraz powołania "na nowo" komisji w sprawie katastrofy smoleńskiej - powiedział w poniedziałek szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

- Politycy Solidarnej Polski opowiedzieli się w poniedziałek za zorganizowaniem referendum, które poprzedziłoby ewentualną ratyfikację paktu fiskalnego w Polsce. Solidarna Polska chce też referendum w sprawie wprowadzenia euro w naszym kraju.

- 27 stopni mrozu odnotowano w poniedziałek rano w Stuposianach w Bieszczadach - poinformowała dyżurna stacji meteorologicznej w Lesku. W tej miejscowości tradycyjnie notowane są najniższe temperatury w regionie. (PAP)

pif/ jtt/

d2ire0x

Podziel się opinią

Share
d2ire0x
d2ire0x