Trwa ładowanie...
d4k9731
wydarzenia

Wydarzenia z kraju w skrócie, poniedziałek 30 stycznia, 20.30

...

Share
d4k9731

30.01. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaapelował w poniedziałek do premiera Donalda Tuska, by nie akceptował na szczycie UE paktu fiskalnego. Pakt - według Kaczyńskiego - "oznacza w istocie podział UE", a dla Polski - "autodegradację".

- PiS zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego zapisy ustawy o Systemie Informacji Oświatowej, które wprowadzają nakaz gromadzenia danych wrażliwych na temat uczniów - poinformował w poniedziałek w Poznaniu poseł tej partii Kazimierz Ujazdowski.

d4k9731

- Ceny internetu mobilnego w abonamencie dla klientów indywidualnych spadły średnio o ok.11,1 proc., a biznesowych o ok. 12,8 proc., liczone od maja 2010 r. do stycznia 2012 r. - wynika z opublikowanej w poniedziałek analizy Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

- Naczelna Rada Lekarska zaapelowała do ministra zdrowia o nowelizację ustawy refundacyjnej, która przywróci możliwości stosowania leków refundowanych na podstawie wskazań aktualnej wiedzy medycznej - powiedział PAP prezes NRL Maciej Hamankiewicz.

- Uchybienia w działaniach podejmowanych przez BOR podczas lotów premiera i prezydenta do Smoleńska w kwietniu 2010 r. "miały znaczący wpływ na obniżenie bezpieczeństwa ochranianych osób" - wynika z opinii biegłych, której wnioski ujawniła w poniedziałek stołeczna prokuratura.

- PiS chce natychmiastowej dymisji szefa BOR gen. Mariana Janickiego oraz powołania "na nowo" komisji w sprawie katastrofy smoleńskiej - powiedział w poniedziałek szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

d4k9731

- Odmrożenia płac pracowników sfery budżetowej oraz wyrównania ich wynagrodzeń o wskaźnik inflacji z poprzednich lat domagają się związkowcy z Solidarności. Rozpoczęli tworzenie wspólnego komitetu protestacyjnego różnych branż i zagrozili czynnymi protestami.

- Politycy Solidarnej Polski opowiedzieli się w poniedziałek za zorganizowaniem referendum, które poprzedziłoby ewentualną ratyfikację paktu fiskalnego w Polsce. Solidarna Polska chce też referendum w sprawie wprowadzenia euro w naszym kraju.

- 27 stopni mrozu odnotowano w poniedziałek rano w Stuposianach w Bieszczadach - poinformowała dyżurna stacji meteorologicznej w Lesku. W tej miejscowości tradycyjnie notowane są najniższe temperatury w regionie. (PAP)

pif/ ana/

d4k9731

Podziel się opinią

Share
d4k9731
d4k9731