Trwa ładowanie...
d2yh8db

Wydarzenia z kraju w skrócie, poniedziałek 31 października, 17.00

...

Share
d2yh8db

31.10. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Nieuczciwi polscy podatnicy nie ukryją pieniędzy z nieopodatkowanego dochodu w szwajcarskich bankach - zapewnia Ministerstwo Finansów. Od przyszłego roku polski fiskus będzie mógł występować do Szwajcarów o informacje na ich temat.

- 8 listopada odbędą się inauguracyjne posiedzenia Sejmu i Senatu, które otworzą marszałkowie seniorzy obu izb: poseł Józef Zych (PSL) i senator Kazimierz Kutz (niez.). Dla obu nie będzie to debiut w tej roli. "Językiem filmowym można powiedzieć, że będzie to dubel" - powiedział PAP Kutz.

- Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zamierza powołać stałą Radę Naukową, której członkowie będą go wspierać przy opracowywaniu strategii działania. Taką możliwość daje mu zatwierdzony niedawno przez prezydenta nowy statut Biura GIODO.

d2yh8db

- W imieniu marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny Straż Marszałkowska złożyła wiązanki i zapaliła znicze na grobach posłów, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej - poinformowało w poniedziałek sejmowe biuro prasowe.

- Część zlokalizowanych 820 m pod ziemią wyrobisk kopalni Krupiński w Suszcu, gdzie w maju po zapaleniu metanu zginęły trzy osoby, została w poniedziałek ponownie zamknięta, wraz ze znajdującym się tam sprzętem. Zdecydowano tak ze względów bezpieczeństwa.

- W tym roku w co piątym gospodarstwie domowym, w którym są dzieci w wieku szkolnym, przynajmniej jedno z nich w czasie wakacji pracowało zarobkowo - wynika z badania przeprowadzonego przez ośrodek CBOS.

- Na braki w opiece psychiatrycznej nad dziećmi zwraca uwagę rzecznik praw dziecka Marek Michalak w pismach do minister zdrowia Ewy Kopacz i do rzeczniczki praw pacjenta Krystyny Kozłowskiej.

d2yh8db

- Łódzki sąd zadecydował w poniedziałek, że pielęgniarki ze szpitala im. Barlickiego, które zostały zwolnione dyscyplinarnie z pracy za kierowanie strajkiem, mogą wrócić do pracy. Szpital ma też wypłacić im wynagrodzenie za czas, jaki były bez pracy.

- Ponad 240 tys. osób skorzystało w tym roku z jednej z największych atrakcji turystycznych w Małopolsce, spływu przełomem rzeki Dunajec. W poniedziałek zakończył się letni sezon turystyczny w Pieninach.

- 32-letni harcmistrz jednego z kieleckich hufców został oskarżony o kontakty seksualne z nieletnią. W poniedziałek Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

- Policjanci z Piły (Wielkopolskie) zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o to, że ukradli z Niemiec naczepę z ładunkiem czekolady wartości blisko 60 tys. euro - poinformował w poniedziałek rzecznik policji w Pile Tomasz Wojciechowski.

- Na kary łączne 2 lat i 1,5 roku więzienia, w zawieszeniu na cztery lata, skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Białymstoku dwoje członków b. zarządu agencji finansowej "Grosik". Uniewinnił ich jednak od zarzutu przywłaszczenia pieniędzy klientów.

(PAP)

pif/ asa/

d2yh8db

Podziel się opinią

Share
d2yh8db
d2yh8db