Trwa ładowanie...
dcujhn5

Wydarzenia z kraju w skrócie, sobota-niedziela, 28-29 stycznia

...

Share
dcujhn5

29.01. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

Szybkiej zmiany ustaw o refundacji leków oraz o zawodach lekarza i lekarza dentysty domagają się od rządu przedstawiciele czterech organizacji lekarskich. Chcą stworzyć własny wzór recepty, zastrzegają, że nie zamierzają na razie wznawiać protestu.

Szef SLD Leszek Miller zaapelował w sobotę do innych ugrupowań parlamentarnych o niewyrażanie przez Sejm zgody na ratyfikację umowy ACTA.

Zbigniew Ziobro oczekuje zwołania przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Rady Bezpieczeństwa Narodowego w związku z zablokowaniem stron internetowych najważniejszych urzędów w Polsce.

dcujhn5

Stołeczny ratusz przygotowuje rozwiązania dotyczące przejęcia przez miasto gospodarowania odpadami. Chodzi m.in. o opłatę śmieciową, system odbioru odpadów, przetargi dla firm śmieciarskich - powiedziała PAP zastępca rzecznika ratusza Agnieszka Kłąb.

Ulicami Katowic, Chorzowa i Świętochłowic do miejsca dawnego obozu w Świętochłowicach-Zgodzie przeszedł w sobotę - zorganizowany przez Ruch Autonomii Śląska - IV Marsz na Zgodę upamiętniający mieszkańców Śląska represjonowanych w latach 1945-1948.

Awarię silnika miał samolot Austrian Airlines z Wiednia, który wylądował w sobotę na lotnisku w Krakowie-Balicach. Nikomu z załogi i 33 pasażerów obecnych na pokładzie nic się nie stało - poinformowała PAP rzeczniczka Kraków Airport Urszula Podraza.

Zarzuty usiłowania uszkodzenia ciała policjantów oraz wybicia szyb usłyszało czterech mężczyzn zatrzymanych w czwartek w Poznaniu w trakcie protestów przeciwko podpisanej przez Polskę umowie ACTA. W sumie policja zatrzymała wówczas osiem osób.

dcujhn5

Kierowcy w wielu miastach Polski protestowali w sobotę przeciw wysokim cenom paliw. Auta poruszały się bardzo powoli w kolumnach liczących po kilkadziesiąt pojazdów. Ruch w niektórych miejscach został czasowo zablokowany, ale do poważniejszych incydentów nie doszło.

Do parlamentu i pozycji partii, która może wygrać następne wybory przywiodła nas nie partyjność, ale bycie ruchem społecznym - mówił w niedzielę Janusz Palikot do warszawskich działaczy Ruchu Palikota. Jak przekonywał, RP musi dalej być ruchem społecznym.(PAP)

bas/

dcujhn5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcujhn5
dcujhn5