Trwa ładowanie...
d3d09bu

Wydarzenia z zagranicy w skrócie, piątek 1 października, 20.00

...

d3d09bu
d3d09bu

01.10. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z zagranicy w skrócie

- Szef policji ekwadorskiej generał Freddy Martinez podał się w piątek do dymisji po buncie policjantów, którzy przez 12 godzin uniemożliwiali prezydentowi państwa Rafaelowi Correi opuszczenie szpitala w Quito, gdzie szef państwa schronił się przed buntownikami.

- Oddziały wojska uwolniły w nocy z czwartku na piątek prezydenta Rafaela Correę ze szpitala, w którym przebywał otoczony przez zbuntowanych policjantów, protestujących przeciwko pozbawieniu ich przywilejów .

- Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen oświadczył, że "Gruzja będzie członkiem NATO". Powiedział o tym podczas rozpoczętej w czwartek swej pierwszej wizyty w tym kraju.

d3d09bu

- Szwecja podniosła w piątek stan gotowości antyterrorystycznej z poziomu drugiego do trzeciego w pięciostopniowej skali w związku ze zwiększonym ryzykiem zamachu. Jednak według służb specjalnych SAPO kraj nie stoi w obliczu bezpośredniego zagrożenia.

- Napastnicy zaatakowali w piątek w dwóch różnych miejscach Pakistanu samochodowe cysterny z paliwem dla sił NATO w Afganistanie, a druga z tych akcji spowodowała ofiary w ludziach - podały pakistańskie władze.

- Izrael odrzucił niezwykle atrakcyjne obietnice, które gotowe były spełnić USA w zamian za przedłużenie o 60 dni moratorium na budowę żydowskich osiedli na Zachodnim Brzegu - podały w piątek izraelskie media.

- Wszystkie wejścia do portu w Marsylii, na południu Francji, były w piątek zablokowane, a praca portu w Hawrze, na północy kraju, była poważnie zakłócona z powodu strajku pracowników obu portów przeciwko reformie emerytalnej i nowej umowie zbiorowej.

- Były prezydent Pakistanu Pervez Musharraf poinformował w piątek w Londynie o utworzeniu nowej partii - Muzułmańskiej Ligi Pakistanu - i zadeklarował chęć powrotu do czynnego życia politycznego.

(PAP)

jtt/

d3d09bu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d09bu