Trwa ładowanie...
eurojackpot
15-10-2016 10:36

Wygrał 90 mln euro w europejskiej loterii. Rekord Czecha wyrównany

Główna nagroda w europejskiej loterii EuroJackpot, wynosząca 90 mln euro, trafi do gracza z Badenii-Wirtembergii na południu Niemiec, który poprawnie wytypował zwycięską kombinację siedmiu liczb - poinformowali w sobotę organizatorzy gry.

Wygrał 90 mln euro w europejskiej loterii. Rekord Czecha wyrównanyŹródło: PAP, fot: MARTIN GERTEN DPA/PAP
d6pc14y
d6pc14y

Polacy mogą grać tylko przez internet.

Losowanie odbyło się w piątek wieczorem, a właściciel wygrywającego kuponu złożył go w kolekturze tego samego dnia, a więc tuż przed upłynięciem terminu. Na kuponie, za który zapłacił 20 euro, skreślił liczby 7, 10, 25, 39 i 42 oraz dwie dodatkowe - 3 i 6.

To niejedyny zwycięzca z Niemiec - osiem innych osób z tego kraju podało pięć poprawnych liczb i jedną dodatkową, za co otrzymają po około 2,8 mln euro.

d6pc14y

Jak podają organizatorzy EuroJackpot, w grze mogą brać udział gracze z 17 krajów europejskich. Aby zdobyć główną nagrodę, należy poprawnie wytypować 5 z 50 oraz 2 z 10 podanych liczb. Szansa na skreślenie zwycięskiej kombinacji wynosi jednak 1 do 95 milionów.

Minimalna główna nagroda w EuroJackpot wynosi 10 milionów euro i sprowadzana jest do tego poziomu zawsze, gdy ktoś wygra. Cena jednego zakładu wynosi 2 euro, tyle samo ile minimalna wygrana. Losowanie odbywa się w piątki o dziewiątej rano w Helsinkach.

Prawdopodobieństwo, że nie straci się tych pieniędzy i wygra przynajmniej kwotę zakładu jest jak 1 do 42. To większa szansa, niż w polskim Lotto, gdzie na 54 graczy średnio tylko jeden nie odchodzi z kwitkiem.

Szczęście sprzyja Niemcom

Szczęście sprzyja głównie graczom z Niemiec, którzy na liście pięciu osób z największą wygraną miały dotąd aż trzech swoich przedstawicieli. W tym kraju po prostu loteria ma najwięcej uczestników. Ale poprzednim, który wygrał maksymalną możliwą kwotę 90 mln euro był Czech w maju 2015 roku.

Polscy hazardziści nie mogą jeszcze brać udziału w grze w zwyczajnych kolekturach. Aby uruchomić międzynarodową loterię w Polsce trzeba zmienić ustawę hazardową, prawo celne, a także rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie nadzoru nad rynkiem hazardu. Obecnie więc, loteria jest dostępna w Polsce tylko przez internet.

d6pc14y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6pc14y