Trwa ładowanie...

Wyłudzają pieniądze metodą "na KRUS". Uwaga na oszustów

Oszuści wyłudzają pieniądze od rolników podając się za pracowników KRUS-u. Do wyłudzeń doszło m.in. w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi, Opola i Lublina. Policja apeluje o ostrożność.

Wyłudzają pieniądze metodą "na KRUS". Uwaga na oszustówŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
dfyu1gc
dfyu1gc

Jak podaje portal agronews.pl, oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy. Podając się za pracowników KRUS-u, nachodzą rolników w domach i gwarantują częściowe umorzenie zaległych składek na ubezpieczenie społeczne pod warunkiem uregulowania części płatności gotówką do ręki.

Zobacz też: fałszywa zbiórka dla chorego chłopca:

Dyrektorzy oddziałów Kasy w całej Polsce przypominają, że pracownicy, którzy wizytują gospodarstwa mają za zadanie tylko informować o obowiązku terminowego regulowania składek na ubezpieczenie społeczne. Nie są uprawnieni natomiast do pobierania płatności. Te należy wpłacać tylko i wyłącznie na konto. Pracownicy KRUS-u nie mogą również prosić o podawanie wrażliwych danych osobowych.

Każdy upoważniony do takiej wizyty ma ze sobą legitymację służbową, którą ma obowiązek okazać przed rozmową. Policja oraz placówki terenowe KRUS-u apelują o zgłaszanie każdej próby oszustwa.

dfyu1gc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfyu1gc