Trwa ładowanie...

Wyłudziła 300 tys. zł. Właścicielka biura podróży zatrzymana na lotnisku może uniknąć wysokiej kary

Właścicielka biura podróży z Biłgoraju wyłudziła ponad 300 tys. zł. Została zatrzymana na lotnisku - w ostatniej chwili, gdyż planowała wylot do Kanady. Przed kilkoma dniami przesłuchano ją w charakterze podejrzanej. Złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Wyłudziła 300 tys. zł. Właścicielka biura podróży zatrzymana na lotnisku może uniknąć wysokiej karyŹródło: iStock.com
d49m4ll
d49m4ll

Urszula W. prowadziła od sierpnia 2016 roku biuro turystyczne w Biłgoraju (lubelskie). Pobrała zaliczki od 92 osób oraz od kilku urzędów i instytucji za zorganizowanie zagranicznych wyjazdów turystycznych - informuje Onet.

W pewnym momencie przestała kontaktować się z klientami i się wyprowadziła. W lipcu 2017 r. została zatrzymana na lotnisku w Warszawie - w ostatniej chwili, gdyż planowała ucieczkę do kanady.

Na jej koncie bankowym zabezpieczono zaledwie 10 tys. złotych. Prokuratura ustaliła, że Urszula W. działała w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, przez co doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem osób i instytucji, które wpłacały zaliczki na jej konto. Przewidziana jest za to kara do 15 lat pozbawienia wolności, ale kobieta od początku współpracuje z policją, udziela szczegółowych wyjaśnień i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Wniosek został zaakceptowany przez prokuratora.

Zobacz też:

Co piąty turysta składa reklamację na biuro podróży

Jeśli Sąd Okręgowy w Zamościu przychyli się do wniosku, za przestępstwo może zostać wymierzona kara 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Oprócz tego Urszula W. zobowiązuje się do całkowitego naprawienia szkody.

d49m4ll
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49m4ll