Trwa ładowanie...

Wyniki Eurojackpot. Dwie spore wygrane w Polsce

6, 8, 16, 23, 50 oraz 4 i 8 - to szczęśliwe liczby w losowaniu loterii Eurojackpot. Wśród wygranych są Polacy.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Wyniki Eurojackpot. Dwie spore wygrane w Polsce
Źródło: PAP
d9u682y

Nie wiadomo jeszcze, czy ktoś w Europie zgarnął główną nagrodę najwyższego stopnia w wysokości 24 mln euro. Ale Lotto podaje już wyniki dla Polski.

Wiadomo więc, że nad Wisłą padły dwie wygrane czwartego stopnia. Czyli dwie osoby wytypowały cztery z pierwszych pięciu liczb oraz pozostałe dwie z drugiej puli. To oznacza, że na koncie szczęśliwców znajdzie się po ponad 304 tys. zł (ok. 75 tys. euro).

Przypomnijmy, że gracze z Polski wygrywają w Eurojackpot relatywnie więcej niż w pozostałych krajach. Do wygranych jest bowem doliczana nadwyżka z korzystnej wymiany kursowej złotego na euro.

Eurojackpot wchodzi do Polski. Do wygrania nawet 380 mln zł Zobacz wideo

Eurojacpot odbywa się w 18 krajach europejskich. Maksymalnie można wygrać nawet 90 mln. euro. Gra różni się nieco od naszego Lotto. Do zgarnięcia głównej nagrody trzeba bowiem wytypować poprawnie pięć zwykłych i dwie specjalne liczby.

d9u682y

Historia loterii sięga 2006 r. Wtedy pojawił się pomysł jej zorganizowania, a zmaterializował się w 2012 r. Stoją za nią organizatorzy konkursów z Niemiec, Danii, Finlandii, Słowenii, Holandii i Włoch. Eurojackpot powstał jako konkurencja dla starszej i popularnej gry EuroMillions. Koszt losów w tej drugiej jest wyższy, a szansa na wygraną - niższa.

Nagrody w Eurojackpot są podzielone na 12 stopni. Główna wygrana może wahać się od 10 do 90 mln euro. Szansę na trafienie najszczęśliwszej kombinacji numerów wynoszą 1 do 95 344 200.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d9u682y

Podziel się opinią

Share
d9u682y
d9u682y