Trwa ładowanie...

Wyniki losowania Eurojackpot. Aż sześciu szczęśliwców z Polski

W piątek 30 marca w kumulacji międzynarodowej loterii Eurojackpot do wygrania było 43 mln zł.

Share
Wyniki losowania Eurojackpot. Aż sześciu szczęśliwców z Polski
Źródło: PAP
d3qxadv

Szczęśliwymi liczbami, które mogły dać wybrańcowi losu tę sporą wygraną, były 5, 15, 17, 29, 32 + 5, 7. Mimo że nikomu nie udało się zgarnąć głównej wygranej,6 graczy z Polski może się uważać za wyjątkowych szczęściarzy. To oni zgarnęli w tym losowaniu wygraną IV stopnia wysokości 114 852,20 zł.

Przypomnijmy, że gracze z Polski wygrywają w Eurojackpot więcej niż w pozostałych krajach. Wynika to z faktu, że do wygranych doliczana jest nadwyżka z korzystnej wymiany kursowej złotego na euro.

d3qxadv

Eurojackpot to organizowana w sumie dla 18 państw europejskich (w tym dla Polski) loteria, w której można wygrać do 90 mln euro. Gra polega na odgadnięciu pięciu zwykłych i dwóch specjalnych numerów.

Jak pisaliśmy, pomysł na stworzenie Eurojackpota pojawił się w 2006 r., a zrealizowany został w 2012 r., po tym, jak organizatorzy konkursów z Niemiec, Danii, Finlandii, Słowenii, Holandii i Włoch zgodzili się współpracować nad międzynarodowym projektem. Powodem powołania do życia tej marki było wykreowanie konkurencji dla popularnej loterii EuroMillions, gdzie koszt losów jest wyższy, a szansa na wygraną niższa niż w Eurojackpot.

Eurojackpot wchodzi do Polski:

Z czasem do gry przystąpiło więcej państw, a wśród nich: Chorwacja, Czechy, Estonia Hiszpania (jedyny kraj, który ma dostęp zarówno do Eurojackpota, jak i Euromillions), Islandia, Litwa, Łotwa, Norwegia, Słowacja, Szwecja, Węgry oraz Polska. Nasz kraj dołączył jako ostatni, we wrześniu 2017 r. Dostęp do Eurojackpota mają wszystkie pełnoletnie osoby, które znajdują się w wymienionych krajach, niezależnie od obywatelstwa.

d3qxadv

Zasady Eurojackpota polegają na wykupieniu kuponu o wartości 10 zł. Można to zrobić w jednej z tysięcy kolektur w Polsce lub przez internet. Następnie należy wytypować pięć z pięćdziesięciu liczb podstawowych (Eurojackpot) oraz dwie ze specjalnych (Euronumery). Zakres tych ostatnich to od 1 do 10.

Pula nagród w Eurojackpot jest podzielona na dwanaście kategorii i może osiągnąć wartość od 10 do 90 mln euro, w zależności od tego, czy komuś uda się odgadnąć daną kombinację liczb. Szanse na główną wygraną w Eurojackpot to 1 do 95 344 200. Losowanie odbywa się w każdy piątek w Helsinkach. Transmisja jest dostępna w internecie. Online publikowane są również wyniki Eurojackpot.

d3qxadv

Podziel się opinią

Share
d3qxadv
d3qxadv