Trwa ładowanie...

Wysoka kumulacja w Lotto. Do wygrania 15 mln zł

15 mln złotych do wygrania będzie we wtorkowym losowaniu Lotto. Kumulacja rośnie, bo szóstki nie skreślił nikt od 22 kwietnia. Wtedy po raz ostatni gracz prawidłowo trafił sześć liczb i wygrał ponad 23 mln zł.

Share
Wysoka kumulacja w Lotto. Do wygrania 15 mln zł
Źródło: PAP, Fot: PAP/Wojciech Pacewicz
d344qr2

W ubiegłą sobotę mieliśmy kolejne losowanie, w którym nikt nie skreślił prawidłowo wszystkich sześciu liczb. W 101 przypadkach zabrakło tylko jednej i skończyło się na "piątce". Za nią w kolekturze można odebrać 5131,10 zł.

Znacznie mniej płatne były czwórki, bo zaledwie 98,80 zł. Tych w całej Polsce padło ponad 5,8 tys. Z kolei ponad 105 tys. graczy wzbogaciło się w czwartek o 24 zł, skreślając poprawnie 3 z 6 liczb.

d344qr2

Ostatnie dni generalnie jednak nie sprzyjają graczom w Lotto. Ostatnia szóstka padła w losowaniu 22 kwietnia w Ochli. Wtedy zwycięzca zgarnął ponad 23 mln zł i znalazł się na 17. miejscu w historii najwyższych wygranych.

W maju Polska zyskała jak dotąd tylko jednego milionera, bo w ubiegłą sobotę w Lotto Plus milion wygrał mieszkaniec Wrocławia. Od tego czasu siedmiocyfrowych wygranych nad Wisłą nie było.

Kumulacja w wysokości 15 mln zł to jednak stosunkowo niewiele w porównaniu do tych rekordowych. Nawet gdyby we wtorkowym losowaniu nagroda przypadła jednemu graczowi, to i tak nie będzie to najwyższa kumulacja w historii. Tę mieliśmy niedawno, bo w połowie marca. Mieszkaniec Skrzyszowa zgarnął wtedy dla siebie ponad 36,7 mln zł.

Skreślenie szóstki we wtorek nie pozwoli nawet na znalezienie się w czołowej czterdziestce pod względem wysokości wygranych.

Losowania Lotto odbywają się trzy razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty o godz. 21.40.

d344qr2

Podziel się opinią

Share
d344qr2
d344qr2