Trwa ładowanie...

Wzrosty na Wall Street dzięki dobrym wynikom McDonald's

Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła dalszy ciąg niewielkich wzrostów, tym razem nastroje inwestorom poprawiły lepsze od oczekiwań wyniki styczniowej sprzedaży w sieci restauracji McDonald's. Dla indeksu Dow Jones to siódma wzrostowa sesja z rzędu.

Wzrosty na Wall Street dzięki dobrym wynikom McDonald'sŹródło: AFP
d21m6z9
d21m6z9

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,59 proc. do 12.233,15 pkt.

Nasdaq Comp. zwyżkował o 0,47 proc. i wyniósł 2.797,05 pkt.

Indeks S&P 500 wzrósł o 0,42 proc. i wyniósł na koniec dnia 1.324,57 pkt.

d21m6z9

Chiński bank centralny podwyższył o 25 pkt bazowych roczną stopę depozytową i kredytową - podał bank w komunikacie na swojej stronie internetowej. Jest to już trzecia podwyżka stóp procentowych od połowy października ubiegłego roku.

W USA zanotowano wzrost optymizmu wśród drobnych przedsiębiorców do najwyższego poziomu od 3 lat - w styczniu 2011 r. wskaźnik wzrósł do 94,1 pkt z 92,6 pkt w poprzednim miesiącu - poinformowała Krajowa Federacja Niezależnej Przedsiębiorczości (NFIB). To najwyższe wskazanie od początku recesji w USA w grudniu 2007 r. Analitycy spodziewali się w styczniu wzrostu indeksu do 94,0 pkt. Wzrosło 6 z 11 komponentów indeksu, 1 pozostał bez zmian.

Wskaźnik optymizmu w gospodarce IBD/TIPP spadł w lutym do 50,9 pkt wobec 51,9 pkt przed miesiącem - poinformowały Investors Business Daily oraz TechnoMetrica Institute of Policy and Politics. Analitycy oczekiwali 50,3 punktów. 50 pkt stanowi granicę pomiędzy optymistycznym a pesymistycznym postrzeganiem gospodarki.

Przychody McDonald's ze sprzedaży w styczniu okazały się lepsze od oczekiwań rok do roku. Spowodowało to wzrost notowań tej firmy o prawie 3 proc.

d21m6z9

Nastroje na rynkach poprawiły też lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne Toyoty, największego na świecie producenta samochodów. Japońska spółka podniosła również o 40 proc. prognozę zysku na ten rok, w reakcji na wyższą od oczekiwań sprzedaż samochodów na rynkach wschodzących.

ArcelorMittal, największy na świecie producent stali, poinformował Z kolei, że 2011 rok powinien być lepszy dla spółki niż rok ubiegły.

Zniżkowały akcje Avon Products, gdyż spółka zanotowała głębszy od oczekiwań spadek kwartalnych zysków.

Spadały też notowania koncernu farmaceutycznego Teva Pharmaceutical Industries z powodu słabych wyników finansowych.

Spadały akcje gigantów informatycznych, w tym Cisco i Intel. Lekko rosły papiery Apple, gdyż analitycy Canacord Genuine podnieśli im cenę docelową.

d21m6z9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21m6z9