Trwa ładowanie...

Z Kartą warszawiaka zniżki także u dentysty, fryzjera i w kawiarni.

Posiadacze Karty warszawiaka, poza tańszymi długookresowymi biletami komunikacji miejskiej, mniej płacą także w stołecznych teatrach, ośrodkach sportu i muzeach. Zniżki oferują im też prywatne firmy, np. kawiarnie, gabinety dentystyczne i salony fryzjerskie.

Z Kartą warszawiaka zniżki także u dentysty, fryzjera i w kawiarni.Źródło: AFP, fot: Franck Fife
d2yi6c9
d2yi6c9

Jak poinformował w poniedziałek stołeczny ratusz, posiadacze Kart warszawiaka mogą korzystać ze 100 zniżkowych ofert.

Z Kartą warszawiaka można taniej korzystać z siłowni, pływalni czy kręgielni. Zniżki oferują też restauracje, pizzerie i księgarnie. Taniej można uczyć się języka chińskiego, ukończyć kurs prawa jazdy i gotowania.

W ofercie są też upusty w serwisach samochodowych i motocyklowych, w księgarni, internetowym sklepie oferującym artykuły dla zwierząt, w salonie piękności. W katalogu zniżek są też oferty tańszych przejazdów taksówką, naprawy komputerów i warsztatów ceramicznych. Jedno z przedszkoli oferuje zniżkę na opłatę czesnego.

Aktualny katalog ofert znajduje się na stronie: karta.um.warszawa.pl/katalog. Firmy i instytucje zainteresowane przyznaniem dodatkowych ulg warszawiakom mogą składać oferty za pośrednictwem formularza na stronie karta.um.warszawa.pl.

d2yi6c9

Posiadacze Kart warszawiaka płacą mniej za 30- i 90-dniowe bilety komunikacji miejskiej. Ważny w pierwszej strefie 30-dniowy kosztuje 98 zł, a 90-dniowy - 250 zł (pozostali płacą odpowiednio 110 i 280 zł). Z Kartą warszawiaka bilety ważne w obu strefach kosztują 196 zł i 482 zł (ceny dla pozostałych to 210 zł i 536 zł).

Kartę warszawiaka otrzymują osoby płacące podatek PIT w stolicy, dzieci (do ukończenia 20. roku życia) oraz studenci (do ukończenia 26 r. życia). Dotychczas odebrało ją 244 tys. osób.

Trwa kontrola Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych dotycząca przetwarzania danych osób starających się o wydanie Karty warszawiaka. W styczniu inspektorzy GIODO kontrolowali stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego i koordynujące wdrażanie karty Centrum Komunikacji Społecznej w ratuszu. Tydzień temu inspektorzy weszli do ministerstwa finansów, które - zgodnie z umową zawartą z urzędem miasta - weryfikuje uprawnienia do otrzymania karty.

d2yi6c9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yi6c9