Trwa ładowanie...

"Żadna siła mnie nie zmusi". Czytelnicy WP wypowiedzieli się o abonamencie

Będzie trudniej wywinąć się od płacenia abonamentu - taki ma być skutek projektu ustawy, nad którym pracuje Sejm. Choć płacenie na media publiczne jest obowiązkiem każdego posiadacza telewizora lub radia, to Polacy wcale się do tego nie palą. Zapytaliśmy naszych czytelników, czy nowa ustawa to zmieni. Odpowiedzi nie pozostawiają złudzeń.

"Żadna siła mnie nie zmusi". Czytelnicy WP wypowiedzieli się o abonamencieŹródło: East News
d2j9o24
d2j9o24

"Czy będziesz płacić abonament?" Tak brzmiało pytanie, które zadaliśmy w poniedziałek czytelnikom. Przez kilka godzin w ankiecie zagłosowało 16 tysięcy czytelników. Wyniki są miażdżące. Aż 82 proc. wybrało opcję "nie, żadna siła mnie nie zmusi". W porównaniu z taką masą przeciwników daniny na media publiczne liczba zwolenników wygląda mizernie. Na "tak, media publiczne potrzebują pieniędzy" zagłosowało 3 proc. osób. Tylko 4 proc. deklaruje, że im wszystko jedno.

11 proc. głosujących wskazało, że i tak już płacą abonament, więc nowa ustawa nic w ich przypadku nie zmieni. Taki wynik jest zbieżny z szacunkami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Polacy niechętnie płacą na media publiczne. Na 13,6 mln gospodarstw domowych abonament zapłaciło w ub. r. ledwie 1,12 mln.

Przypomnijmy zatem: płacenie abonamentu jest obowiązkowe - tutaj nowa ustawa nic nie zmienia. Ma za to ułatwić Poczcie Polskiej zbieranie pieniędzy. Nałoży bowiem na operatorów płatnej telewizji - czyli kablówek i satelity - obowiązek przekazywania poczcie danych ich klientów. To się nie podoba ani operatorom, ani klientom.

d2j9o24

- W ostatnich już nawet nie tygodniach, ale dniach, widzimy lawinę zgłoszeń i prób obejścia abonamentu - mówi money.pl prezes Związku Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji Mediakom Krzysztof Kacprowicz. - We wszystkich biurach obsługi klienci pytają, czy jak zrezygnują z kablówki, to nie będą musieli płacić abonamentu. Albo czy mogą przepisać umowę na babcię albo dziadka. Albo żądają wyłączenia programów TVP, żeby nie musieć płacić abonamentu - dodaje.

Zagłosować w naszej sondzie można tutaj.

d2j9o24
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j9o24