Trwa ładowanie...
d1kt9pa

Zakład Volkswagena we Wrześni gotowy w ponad 95%, start produkcji w II poł. br.

Warszawa, 27.05.2016 (ISBnews) - Zakład Volkswagena we Wrześni jest już gotowy w ponad 95%, a budowa fabryki przebiega zgodnie z planem. Start seryjnej produkcji nowej generacji modelu Volkswagen Crafter zaplanowany jest na II połowę 2016 roku, podał koncern. Obecnie trwają ostatnie przygotowania i próby rozruchu.
Share
d1kt9pa

Na terenie fabryki działać będzie nowoczesna hala budowy karoserii, lakiernia, hala montażu oraz park dostawców, dział samochodów specjalnych oraz dział produkcji pilotażowej.

"Nowy Volkswagen Crafter będzie zupełnie nową konstrukcją, w pełni opracowaną, zaprojektowaną i zrealizowaną przez markę Volkswagen Samochody Użytkowe. Ten samochód będzie zupełnie nową jakością i zaprezentuje kompletnie inny, wyższy poziom wyrafinowania i rzemiosła w dziedzinie pojazdów dostawczych" - powiedział prezes Volkswagen Poznań Jens Ocksen, cytowany w komunikacie.

Nowy Volkswagen Crafter, którego docelowy wolumen produkcji wyniesie 100 tysięcy aut rocznie, produkowany będzie w ponad 50 wariantach. Wszystkie szczegóły dotyczące koncepcji wnętrza samochodu były konsultowane z klientami. Dzięki temu rozwiązania w nim zastosowane są maksymalnie dostosowane do potrzeb użytkowników i prowadzonych przez nich przedsięwzięć. Klienci będą mogli wybrać też każdy kolor, dopasowany do ich potrzeb.

d1kt9pa

Koncern podał, że w fabryce zastosowany zostanie m.in. nowy proces lakierowania, który nie będzie wymagał używania ogromnych ilości wody, co zdecydowanie wpłynie nie tylko na spadek zużycia tego surowca, ale i na ilość generowanych przez zakład odpadów. W spawalni pracować będzie blisko 500 robotów najnowszej generacji w tym z zastosowaniem niskoemisyjnej techniki laserowej. Dzięki temu stopień automatyzacji wyniesie 62%. W zakładzie VW Crafter stosowane też będą specjalne technologie laserowe, które będą łączyć dach z resztą konstrukcji i zagwarantują ogromną precyzję wykonania i trwałość połączenia. Natomiast na montażu zainstalowana została zautomatyzowana zabudowa podłogi drewnianej oraz jednolity system sterowania produkcją dla wszystkich obszarów.

W fabryce modelu Volkswagen Crafter produkowanych będzie 17 samochodów na godzinę, czyli 380 na dobę. Szacowany roczny wolumen produkcyjny wynosi nawet 100 000 nowych aut.

Docelowo praca w fabryce modelu Volkswagen Crafter będzie się odbywała na trzy zmiany, a zatrudnienie znajdzie tam 3000 pracowników.

Wraz z otwarciem nowej fabryki modelu Crafter w Białężycach k. Wrześni w drugiej połowie 2016 roku liczba pracowników wyniesie blisko 10 tysięcy. Volkswagen Poznań to obecnie największy pracodawca w Wielkopolsce.

Volkswagen Poznań to fabryka samochodów użytkowych i komponentów. Od ponad 10 lat w Poznaniu produkowany jest model VW Caddy i VW Transporter. Stąd samochody te trafiają na rynki całego świata.

(ISBnews)

d1kt9pa

Podziel się opinią

Share
d1kt9pa
d1kt9pa