Trwa ładowanie...
22-01-2016 17:08

Zakupowe szaleństwo w Rosji. Wydają walutę, póki jeszcze coś jest warta

W obawie przed dalszym spadkiem wartości rubla w stosunku do zachodnich walut, Rosjanie na potęgę biorą kredyty konsumpcyjne i kupują sprzęt RTV oraz AGD - informuje "Kommiersant".

Share
Zakupowe szaleństwo w Rosji. Wydają walutę, póki jeszcze coś jest wartaŹródło: Eastnews, fot: BRYKCZYNSKI/REPORTER/EAST NEWS
d1whf70

Jak podaje "Kommiersant", w styczniu w placówkach Home Credit Bank w Rosji udzielono do tej pory kredytów konsumpcyjnych na łączną sumę 7 mld rubli, a w placówkach Renaissance Credit Bank - na sumę 3 mld rubli.

Jest to o tyle ciekawe, że styczeń jest miesiącem, w którym konsumenci odpoczywają od wydatków po świątecznych szaleństwach zakupowych, a Rosja nie jest pod tym względem wyjątkiem.

Tymczasem pod względem liczby zaciągniętych kredytów konsumpcyjnych styczeń dorównał listopadowi, w którym to miesiącu popyt na tego rodzaju pożyczki tradycyjnie jest najwyższy.

d1whf70

Według "Kommiersanta", większość kredytów konsumpcyjnych zaciągniętych w styczniu przez Rosjan zostało przeznaczonych na zakup sprzętu RTV i AGD, które w ostatnich miesiącach mocno podrożały na skutek przeceny rubla (w niektórych sklepach nawet o 30-40 proc.).

Jak wyjaśnił w rozmowie z dziennikiem Jewgienij Łapin z Renaissance Credit Bank, przeważająca część rosyjskich konsumentów spodziewa się dalszych podwyżek cen RTV i AGD - i dlatego decyduje się na zakup tych dóbr, zanim zdrożeją one jeszcze bardziej.

Zobacz też : Rosyjskie embargo na żywność. Jest powód, dla którego Putin nie zakazał importu cytryn

d1whf70
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1whf70
d1whf70