Trwa ładowanie...

Zamknięto słynną cukiernię Bliklego w Warszawie po niemal 150 latach

Po cukierni Blikle przy ul. Nowy Świat w Warszawie zostały tylko ślady. Lokal został zamknięty i zlikwidowany, choć w tym miejscu funkcjonował od XIX wieku. Firma Blikle postanowiła przenieść cukiernię do lokalu obok. Skąd ta decyzja?

Zamknięto słynną cukiernię Bliklego w Warszawie po niemal 150 latachŹródło: East News, fot: Piotr Fotek
d3o3zzj
d3o3zzj

W zamknięciu cukierni informuje "Gazeta Wyborcza". Jak pisze gazeta, drzwi i witryny lokalu zasłonięte są żaluzjami, a znad wejścia zdjęto charakterystyczny szyld: "A. Blikle 1869".

Na chodniku umieszczono planszę, która informuje, że cukiernia została przeniesiona pod adres Nowy Świat 33, czyli do lokalu obok.

Spółka swoją decyzję tłumaczy "spadkiem atrakcyjności ulicy Nowy Świat".

d3o3zzj

Jak przekonuje jej przedstawiciel, z ulicy tej "z roku na rok wycofują się z niej kolejne wielkie marki, a w ich miejsce pojawiają się najemcy, którzy nie mają już tak dużej siły przyciągania klientów".

W efekcie działające na tej ulicy firmy ma odwiedzać coraz mniej ludzi, ale jednocześnie czynsze według firmy Blikle pozostają na bardzo wysokim poziomie.

Blikle tłumaczy też, że posiadanie dwóch lokali obok siebie wprowadzało klientów w błąd i już nie jest ekonomicznie uzasadnione.

Firma nie wyklucza jednak, że otworzy drugi lokal na Trakcie Królewskim "w odpowiedniej odległości od obecnego lokalu".

d3o3zzj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o3zzj