Trwa ładowanie...
d2y87ho

ZCh Police szacują koszt budowy zakładu kwasu fosforowego w Senegalu na ok. 200 mln zł

29.08. Warszawa (PAP) - Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police, które uzyskały dostęp do złóż surowców w Senegalu, planują rozpocząć budowę zakładu kwasu fosforowego w 2016 roku....

Share
d2y87ho

29.08. Warszawa (PAP) - Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police, które uzyskały dostęp do złóż surowców w Senegalu, planują rozpocząć budowę zakładu kwasu fosforowego w 2016 roku. Wartość inwestycji może wynieść ok. 200 mln zł, a produkcja może ruszyć w 2017 roku.

"Zakładamy, że budowa zakładu ruszy w 2016 roku, a produkcja w 2017 roku. Koszt takiej inwestycji to ok. 200 mln zł" - powiedział PAP Krzysztof Jałosiński, wiceprezes Grupy Azoty i prezes Polic.

"Chcemy, aby docelowo produkcja pokrywała 50 proc. konsumpcji wewnętrznej firmy" - dodał.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police podpisały umowę kupna 55 proc. akcji African Investment Group za 28,85 mln USD, uzyskując w ten sposób dostęp do złóż surowców w Senegalu.

d2y87ho

Senegalska spółka African Investment Group posiada koncesję na dostęp do złóż piasków ilmenitowych Sud Saint Louis oraz pozwolenie na eksplorację złóż fosforanów wapnia w rejonie Lam Lam oraz Kebemer.

Zgodnie z założonym modelem biznesowym, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police planuje zaoszczędzić w 2014 roku na zakupie fosforytów ok. 30 mln zł. Ponadto przeprowadzona transakcja pozwoli spółce, poprzez ograniczenie kosztów, na zwiększenie możliwości w zakresie działalności handlowej na światowych rynkach.

Spółka podała, że w najbliższych latach planuje uruchomić w Senegalu produkcję kwasu fosforowego. (PAP)

jow/ pel/ ana/

d2y87ho
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y87ho
d2y87ho